Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk hozzá a...

Hogyan szoktassuk hozzá a kutyánkat és a macskánkat az új kiscicához?

Figyelt kérdés

1 hete berakott a kapunkon valaki egy kiscicát(kb. 7 hetes lehetett akkor).Anya és én imádjuk az állatokat,ezért nem akartuk "kidobni",szóval maradt nálunk.Már elvitte anyu orvoshoz,kapott vmi gyógyszert és később megkapja az oltásokat.De...

Van egy 4 éves sealyham terrier kutyánk és egy 16 éves perzsa cicánk.Mind a kettő eléggé akaratos,el vannak kényeztetve.Pl. a cicánk csak a tusolóból hajlandó inni,de úgy,hogy éjszaka 2-szer kel hozzá valaki,beáll vele a tusolóba és megengedi a tust,hogy igyon és csak a kerti csap lefolyójába hajlandó pisilni,szóval éjszaka ki kell vinni oda is,utána vissza engedni.A kutyánk pedig csak az én ágyamban hajlandó aludni,ha nagyon meleg van,akkor én is lent alszok vele földön,különben egész éjszaka rajtam ugrál(van a szobámban légkondi,de én nem bírom :S).Meg a kutyánk nagyon szokott örülni mindennek,ha elhozza valaki hozzánk a kutyáját,akkor játszik vele,csak attól félek,hogy a kiscicával nem tudja,hogy kell majd játszani és ráül vagy rálép vagy hasonlók.

A cicánk a kutyánkat is nehezen fogadta el(ma már imádják egymást),nem tudom,hogy mit fog szólni egy kiscicához...Mert Ő imádja,ha csak vele foglalkoznak,ha megmerem simogatni a kutyánkat,amikor ott van Ő is,akkor elkezd hisztizni és karmol össze vissza,támadja a kutyánkat.

A kiscicával még nem találkoztak sokat,mert bent van az egyik vendégszobában,néha kiviszem,amikor a cicánk és a kutyánk alszanak a szobámban,de nem merem sokáig,mert félek,hogy lesz valami baja(beleesik a medencénkbe vagy a tavunkba,megeszik vmi bogarat,megcsípi egy darázs vagy méhecske).

És attól is félek,hogy a kutyánk ettől rosszabb lesz,mert már most is szörnyen rossz(2 perc alatt sikerült neki a 150 ezres telómat szétrágnia,megeszi a távirányítókat,a cipőket szétrágja ha nem pakoljuk fel vhova,amikor fürdetem,akkor elkezdi szétrágni a samponos üveget,stb)...


Mit csináljunk majd,hogy jól fogadják?Mert megszeretnénk tartani a kiscicát mindenképpen,mert imádjuk.


2011. aug. 22. 13:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Mutasd be elősször a másik cicának. Mikör ők már összeszoktak akkor a kutyának! legyél ott velük ha valami baj lenne szét tudd őket választani!
2011. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!