Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat hetes mudi. Harap, és...

Hat hetes mudi. Harap, és néha morog. Hogy szoktassuk le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hog ennyi idősen nem szabad elválasztani az anyjától, de ha nem hozzuk el, lehet már nem is élne. Fajtatiszta, mert a szülei is mudik. De csak véletlen alom volt, a gazdájának már sem ideje, sem pénze, sem energiája nemvolt a kicsikre. Természetesen törzskönyve sincs. Holnap visszük az állatorvoshoz, hogy megvizsgálja, egészséges-e, illetve, hogy megkapja az első oltását.

Nyolc hetes koráig, ez a két hét még nagyon fontos lett volna a szocializációjában, hogy például megtanulja a lágyharapást... Szóval arra lennék kíváncsi, hogy rágicsálja at ujjaimat és a kezemet, és ez néha azért fáj. Az előbb pedig rám morgott, amikor megsimogattam. Szóval hogy, és mit csináljunk, ha már így alakult, hogy tudja a rangsort?

A másik kérdésem az lenne, hogy amikor nagyot ásít, akkor szinte az egész teste beleremeg, ez normális, ilyen pici kutyáknál?


2011. jún. 19. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én az enyémet 10 hetesen hoztam el, mégis morgott szinte folyamatosan, és harapott, míg el nem érte a féléves kort! Rengeteg videó van róla, olyan jó visszanézni! A mudi ilyen, mindig jelezd, hogy fáj, ha megharap! Kis ördögfiókák, az biztos! De nyugodj meg, mire 1.5 éves lesz, kinövi! Az enyém már egy okos, nyugodt kutya, másfél éves. De ebben rengeteg munka van, és igazán ördögfióka korában elég nehéz fegyelmezni is. Ha orron koppintod, vagy a fenekére csapsz, csak játéknak veszi. Ott kell hagyni, ha durva, és jelezni hanggal is. Azon inkább meglepődik, mint a tettlegességen, mait semmibe vesz! (saját tapasztalat)


Ha az ásítás idegesít, a következő oltásnál mondd a dokinak!


Sok sikert a kutyához, nem lesz egyszerű a következő 1 éved, de hidd el, megéri! Nagyon okos kutyák, csak egy kicsit hevesek!

2011. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Még annyit, hogy ahonnan én elhoztam az enyémet, 7 kölyök volt, + a kan és a szuka, mégsem tanulta meg a lágyharapást. Ez jellem kérdése is, nem csak kor!

Mondjuk én a legfogósabbat hoztam el.

Viszont a házat már úgy őrzi, mint egy kaukázusi!

2011. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én mudijaimmal nem volt ilyen probléma mert egyszerűen nem hagytam. Ha harapott akkor igenis arébb raktam, vagy rászóltam, hiszen ha más nem az erősebb én vagyok és nem tud rámkényszeríteni olyat amit nem akarok. Úgy általában ha olyat játszottunk akkor mindig valami tárggyal és nem a puszta kezemmel. Morogni mindegyik csak egyszer próbált rám, amikor először a kajájukhoz nyúltam. De ez nagyon súlyos bűn nálam, keményen rájuk szóltam, azóta eszükbe sem jut. Mondjuk én a nagyon szigorú fajta vagyok és a mudi érzékeny, de inkább mint hogy valami kis rosszul nevelt kutya legyen aki miatt megint lenézik a fajtát...

Az ásítás meg teljsen természetes véleményem szerint.

2011. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nono1991 ***** válasza:
szia. ugy tudod megmutatni ki a vezér hogy le nyomod a földre, persze nem erősszakkal ugy hogy fájjon neki, de határozottan. a mellkhasánál. ez mindig be fog válni ha rosszat csinál. én a 6 éves tacskómnál alkalmaztam de nem rosszaság miatt hanem mert nem fogadott szót, és utánna cuki ártatlan fejjel nézett rám, mint aki nem csinált semmit
2011. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 D.O.81 ***** válasza:

Harap és fáj, akkor keserves hangon jajdulj vagy sikíts fel. Még akkor is ha nagyon gyengén harap.

Ha morog, és ez nem játékosnak tűnik, akkor morogj vissza rá, de dühösen, ha nem használ, akkor nyomd le a tarkójánál fogva és ne rémülj meg a hanghatásoktól és ne engedd, hogy kifolyon az újjaid közül. Ha hosszabb ideig nem mozdul, nincs megfeszülve és a lélegzete is lelasul, akkor el lehet engedni, majd kirekeszteni.

Az ásítás: ő így ásít.


Sok sikert!

2011. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!