Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek tanítanak be a rendőr...

Minek tanítanak be a rendőr más nyelven egy kutyát, ha a bűnözőt így is elfogja?

Figyelt kérdés

Már nem egy ilyen kutyás műsorban volt szó a német juhászról, dobermannról satöbbi.

És volt, hogy nem angolul utasították a kutyát, hanem németül, meg csehül, meg oroszul.


Erre azt mondták, hogy azért, hogy a bűnözők ne értsék, hogy mit mondta a kutyának.

De erre mi szükség.

Ha elfutok a rendőrök elél, és nem azt mondják a kutyának, hogy "Fogd meg" hanem valami mást, akkor se fogok megállni.

Szóval érted.

Mi értelme?


2011. aug. 22. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne tudjanak a bűzözők a kutyáknak parancsot adni. Egyszer egy rendőr kutyának mondtam, hogy ÜL! Egyből leült..gondolom ezért :)
2011. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy az adott kutya külföldről jött vagy a kiképzője volt az.
2011. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem ha pl csehországban vagyunk, csehül tudnak az emberek, direkt oroszul pl. tanítsák a kutyát, mivel szerintem nem tudnak csehországban oroszul..érted :D és orosz nyelven tanul a kutya, hogy csak azt értse ha tévedek javítsatok ki
2011. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Komolyan? Egy rendőrkutya másnak is engedelmeskedik:? :O ezt nem tudtam!
2011. aug. 22. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Én se hittem volna..csak poénnak szántam, de engedelmeskedett.
2011. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez nekem sem szimpatikus..
2011. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet más rendőrkutya csak a rendőrnek engedelmeskedik, ezt nem tudom..
2011. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés, hogy milyen rendőrkutya?


vannak keresőkutyák és járőrkutyák. a járőrkutyáknak speciel mondhatsz akármit, akármilyen nyelven, nem fog leülni vagy megállni, de még csak lassítani sem :D ők "civilesek", vagy más néven "emberesek", direkt így keresik a kölyköket, és az őrző-védő tanításuk is teljesen más, mint a kutyasulikban, ők tényleg csőre töltött, négylábú fegyverek.

a keresőkutya már más eset, ott is sokszor őrző-védő fajtát használnak, de előfordul, hogy keverék, vagy nem őrző-védő fajta, mert alapvetően nem dolga a harapás. ismerek egyébként kutyás rendőrt, többet is (Mo), mindegyikük magyarul beszél a kutyához.

2011. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én meg ismertem olyan kutyát amelyik nem rendőr kutya volt, de ha a gazdája megengedte, hogy másnak is szót fogadjon akkor szót fogadott. Ám volt egy parancsszó, és amit a kutyának súgott ( a gazdája csak nagyon hallkan beszélt a kutyához ), és akkor már hiába mondtak neki bármit is csak a gazdájára hallgatott.
2011. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert ezekben a nyelvekben sokkal kevesebb az ugyanolyan magánhangzó ugyanazon a helyen két szóban. (Mert ugye a kutyák a magánhangzókat jegyzik meg, nem a szót.)

És ezért így könnyebben felismerik a parancsszót :)

Nekem legalábbis ezt mondták a kutyasuliba.

2011. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!