Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1 éves vizsla kutyusom...

Van egy 1 éves vizsla kutyusom aki még nincs ivartalanítva, és van egy vizsla keverékem aki ivartalanítva lett. Lehet köztük összeférhetetlenségi probléma az miatt hogy az egyik tüzel?

Figyelt kérdés
Az 1 éves vizslám tüzelni kezdett,ami a másik ivartalanított kutyámat teljesen megzavarta.Agresszív a kicsivel,és eddig a legjobb barátnők voltak.Pár napja annyira összeverekedtek hogy az állatorvos kezelte őket,mert tiszta seb volt mind a kettő.Ráadásul néhány napja észrevettem hogy az ivartalanított szukám párzó mozdulatokat végez a tüzelő vizslámon.Normális dolog ez a kutyáknál,hogy megpróbál kanként viselkedni?Vagy ez ilyen dominancia kérdés,amit rá kell hagyni?
2009. ápr. 16. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony dominancia. Ahhoz, nincs köze hogy ő ivartalanítva van, sokkal inkább ahhoz, hogy a másik tüzel. Ha a másik is ivartalanítva lesz, nem lesz probléma. Én nem hagynám, hogy ennyire ledominálja a másikat, mivel te vagy a falkavezér, ezért a bunyó akkor és addig mehet, ameddig te hagyod.

A tüzelő kutyád egyébként hogyan reagált?

2009. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval. Dominancia probléma a javából. Én is küzdök vele nap, mint nap sétáltatás közben (nálunk ivarosak a környék kutyái, az enyém pedig nem teszi helyre őket, bár nem is engedném neki:). Kicsit érdemes vele elbeszélgetni arról, hogy nem támadunk egymásra. Jó lenne ivartalanítani a másik kutyát is és akkor ez a probléma is megoldódna.
2009. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mivel a hormonok nem ürülnek ki azonnal a szervezetből, még benne lesz az ösztön.

Amúgy igen valószínű dominancia. Ha a másik kutya is ivartalanítva lenne akkor valószínű helyrerázódnak mindkettő.

2009. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat!Nem hagyom hogy verekedjenek,simán közéjük mentem mikor verekedtek,mert amúgy meg soha nem bántanának engem.Meg a nagyobbik kiképzett munkakutya,úgyhogy szófogadó,kedves kutya.Mióta ez történt,nem bántotta a kis vizslám,mivel múlik nála a tüzelés,ezért ma nagyon szerették egymást.A kiskutya ivartalanítása már le van beszélve az állatorvossal,mert én is úgy gondoltam hogy az lenne a probléma megoldása.Csak arra várunk hogy elmúljon a vérzése.Szóval akkor jól gondoltam hogy a dominancia a lényeg.A kis kutyám egyébként ráhagyja a párzási mozdulatokat,nem zavarja.Remélem ezzel abbamarad köztük a vita,mert baromira unom hogy fegyelmezzem egész nap őket.(Bármelyik percben szülhetek,nagy pocakkal nem szeretek közéjük állni.)Bár tényleg SOHA nem bántanának,ebben 100 %-ig biztos vagyok.Köszönöm a válaszaitokat!!! :)
2009. ápr. 16. 23:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalanítsd a másikat is a tüzelés után, mert két szuka közül ha csak az egyik tüzel is, az állandó vita forrása lehet.
2009. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A másikat miért nem ivartalaníttatod? Ő miért különb a másiktól?
2022. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!