Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hám vagy a nyakörv a jobb?...

A hám vagy a nyakörv a jobb? És mik az előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés
Köszi:)
2011. aug. 23. 10:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Munkára hám amúgy nyakörv. De ha kis öleb fajta akkor viszont minden estben hám!
2011. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
hám hám és hám MINDENRE!!!
2011. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
túlsújos, kistestű nyomott orrú kutyákra mindenképpen hám kell mert fuldokol HAT azért írom naggyal mert nem 100 h fog is a nyakörvben!!!!!
2011. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De basszus h ha a kutya nem húz és jól van ráadva a nyakörv (a nyakörv és a nyaka közé be tudod csúsztatni legalább 2 ujjadat, tehát elég laza), akkor hogyan tud fulladni?? Ha fullad a nyakörvtől, akkor nem tud normálisan menni pórázon... de erre nem a hám a megoldás.
2011. aug. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ühüm, én kutyusomnak sem jó a nyakörv. Mondjuk nem hörög meg semmi, de ha meglát egy másik kutyát irányíthatatlanná válik annyira szeret játszani. Viszont ez én kutyusom egy menhelyről van és nem lett nyakörvhöz szoktatva. Úgyhogy nálunk is a hám vált be 100%, abban szépen lehet irányítani megfogni ha kell és a kutya is sokkal jobban érzi magát:)). Szerintem nyugodtan használj hámot. Ha van rá mód van olyan futtató vagy tér ahol el lehet engedni, engedd el ugráljon kedvére a többi kutyával, ha jól lefárad után könnyebb nevelni és nyakörvvel gyakorlatozni-szoktatni, már ha mindenképp szeretnél nyakörvet.
2011. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nyakörvvel könnyebb tanítani ,irányítani a kutyát mert zavaróbb neki ,ha megrántják, főleg ha fojtós.A hám az kényelmesebb nekik ,az pont arra jó , hogy húzzon és közben ne legyen neki rossz érzés.Ezért jó örzővédőre nyomkeresésre , szánhúzásra.Viszont ha már jólnevelt az eb akár át lehet váltani hámra ,bár akkor meg minek ,úgysem húz..
2011. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem öleb. Labrador.
2011. aug. 27. 14:17
 18/18 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 08-26 16:01


A nyakörv jól van rajta a kutyán. És nem húz a pórázon. De ha egy kicsit jobban belefeszül(nem rángat,nem húz,csak mondjuk előresiet a póráz végéig úgy,hogy már kifeszüljön a póráz),akkor rögtön elkezd hörögni és fulladozni. Bármilyen nyakörvvel.

Voltam vele több állatorvosnál,mert eleinte a fene se gondolt a nyakörvre. Megvizsgálták, a diagnózis ugyan az,kutya baja sincsen. Max allergiás. ezzel csak az a gond,hogy télen nyáron fullad,akkor mégis mire lenne allergiás?

Gondoltam veszek neki egy hámot,hátha a nyakörv az oka. És lám,mióta hám van rajta,egyszer sem fulladt! Nem tudom mi az oka,biztos érzékenyebb a torka.


Egyébbiránt soha nem kedveltem a hámot,és most se vagyok oda érte. Sokkal jobban irányítható egy kutya nyakörvben.Emellé mindig féltem,hogy nagyon húzna benne.Szerencsére nem teszi,már nagyjából megbarátkoztam vele,de nem az igazi.

Egyébként nem kistestű,se nem nyomott orrú fajta.

2011. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!