Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaunak valami játék ötlet?

Kaunak valami játék ötlet?

Figyelt kérdés
Már semmivel sem tudom ösztönözni.. :( már csak a séta maradt, meg a fésülés.. Régen még lehetett vele labdázni, most már semmit sem hajlandó, még jutalomfalatért sem, az agility-s dolgokról már ne is beszéljek..:) Alap dolgokat (ül, marad stb) már tudja. Hogy vegyem rá egy kis játékra? Van valaki, akinek kauval volt hasnló "problémája"?
2011. aug. 23. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
úgyérted kaukázusi? a mienk is ilyen (kau),sz@rik a labdára meg az egyéb játékokra,de a legjobban egy ruhadarabbal szeret játszani:) egyszer adtunk neki egy ruhadarabot és éjjel nappal azzal szaladgál:)nagyon szereti:) főleg ha kergetjük és ha elkaptuk akkor megpróbáljuk elvenni tőle. (ilyen kötélhúzásra hasonlít). nagyon szereti:)
2011. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, kaukázusira gondoltam, csak rövidítettem:)

csak olyan "rossz", hogy naponta együtt vagyunk pár órát, és mindig uazt csináljuk:)

akkor majd ezt a kergetőset letesztelem holnap:)

2011. aug. 23. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:

a kötélhúzás jó dolog...:)


de a kaukázusi nem az a családikutya fajta (bár ma már egyre inkább ilyeneket vonnak be a tenyésztésbe), aki lelkesen rohangál a labdáért...:)


gondolod, hogy a keleti pásztorok valaha is játszottak velük?:)...


a kutyád tök normális, így "kell" viselkednie.:)


én káj-os vagyok, ő is csak a kötélhúzást szereti, na meg gyepálni a többi kutyát.:D

2011. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a kau atentikus pásztorkutya lévén egyáltalán nem zsákmányos. náluk ez kifejezetten hiba, a nyáj mellett dolgozó kutyában nem lehetett a zsákmányolási ösztönnek még szikrája sem... (mint tudjuk a terelés is egy megszakított zsákmányolási metódus)a nyáj szent, az az ő falkája, nem hajkurászta őket. ha mégis megtette, akkor a pásztor hamar agyoncsapta...


kölyökkorban még előfordul, hogy labdázgatnak, játszadoznak, de felnőtt korukra ezt kinövik. ha folyamatosan játszottatok ezzel-azzal, akkor van rá kevés esélyed, hogy "eszébe jut" milyen jó móka is volt, és néha-néha rá tudod venni egy kis játékra, de ők alapvetően nem erre valók. ha labdás kutyára vágysz, akkor rossz fajtát választottál.


ezért is "szívás" a kau, nehéz lefárasztani :) nem lehet csak úgy lelabdáztatni gyorsan, neki bizony meg kell adni a napi kilométer adagját. így volt ez az előző kaumnál és a mostaninál is... :)

2011. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát akkor marad a séta:) a fárasztása nem olyan nehéz, mert ha kimegyünk a határba, és elengedem, akkor 30 perc után úgy kell behúznom, mert annyira ko. lesz.:)
2011. aug. 24. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!