Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta ilyen?

Melyik kutyafajta ilyen?

Figyelt kérdés
Melyik kutyafajtanak legnagyobb az elettartama,es melyik fajtanak vannak genetikai betegsegei?
2011. aug. 24. 02:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat,rosszul irtam.Melyiknek vannak keves genetikai betegsegei(arra ertem hogy egeszseges legyen)
2011. aug. 24. 02:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Az élettartam minden kutyánál más tészta, nem tudhatjuk melyik fajtának van legnagyobb élettartalma!

Hát a Golden Retriver nem beteges és a Jack Russel Terrier sem, de ez csak az én tapasztalatom, ha olyan tenyésztőtől veszük lehetnek betegségei.

2011. aug. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tacskó..szerintem :) ismerősömé 17 évesen halt meg kicsit duci volt de semmi baja nem volt azon kívül :)
2011. aug. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hát pont az előttem szólók által felsorolt fajták betegesek.


a tacskót, ha nem jó helyről szerzed be, tacskóbénulásos lehet, a goldennek idegrendszeri problémái lehetnek...


az élettartam tényleg lutri, bár általában a nagyobb testűek rövidebb életűek.


a betegségre legkevésbé hajlamos kutyák a keverékek, ez tény.

sokkal ellenállóbbak, igénytelenebbek.

(ez az emberekre is igaz.)


egyébként meg a legellenállóbbak az ősi fajták, pl. keleti pásztorkutyák, amiket nem kitenyésztettek, hanem kialakultak és onnantól az emberek mesterséges szelekcióval is segítették a kiválasztódást. (bár a túl lomha/túl sovány kutyákat úgyis megölte egy medve vagy farkas, esetleg tigris.


a leghomogénebb és legellenállóbb fajta, amelyik az összes keleti kutyafajta közül valószínűleg a legszigorúbb kiválasztásnak volt és van alávetve a közép-ázsiai juhász, eredeti nevén alabai, erről a fajtáról itt tudhatsz meg többet:

[link]

2011. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ausztrál pásztor, nincs jellemző örökletes betegség, és tényleg sokági élnek. (egy ausztrál pásztor tartja a világrekordot 27, vagy 28 évvel :)
2011. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is az ausztrál pásztort mondanám, de én 29 évnek tudom a rekordot
2011. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 osvathtibi ***** válasza:
Azt nem lehet megjósolni, hogy egy kutya meddig él. Minden fajtának vannak öröklődő betegségei. Olyan nincs, amelyiknek nincsen.
2011. aug. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de melyik fajnak van kevesebb?
2011. aug. 24. 17:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Most azt szeretnéd meg tudni hogy 540 kutya fajta közül melyik él legtovább ? -.-

Meg van írva a sors : ) ezt így nem lehet megmondani

2011. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!