Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a kutyámnak, hogy nyugodtan közelítsen a látogatókhoz?

Figyelt kérdés

Szófogadó a kutyám, de ha látogatók érkeznek hozzám nem tudom elengedni a lábam mellől, mert annyira gyors és hirtelen.

Nem ugrál, csak nagyon nagy erővel, idétlenül rohangál egyik embertől a másikig. Hogyan tudnám elérni, hogy nyugodtabb, "sétálósabb" legyen ilyenkor?


2011. aug. 24. 18:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Nagy testű egyébként, német juhász szuka, öt éves.
2011. aug. 24. 18:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy mikor jött valaki jutalom falattal leültettem és a vendégek megsimogatták, ő szépen ülve maradt és akkor kapta meg a jutalom falatot ha türelmesen ülve hagyta a simogatást, a vendégek pedig bementek. Ezt kell gyakorolni, régen nekem is borogatta a vendégeket. De ma már jön valaki szépen leül és vár. Üdv.
2011. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ha több napig vannak a vendégek, és a lakásban végig normálisan kell viselkedni - embernek és állatnak egyaránt ;) - akkor is működik ez a módszer? Mert leginkább akkor van a probléma, ha több napig itt vannak, és a kutyámra néha ezalatt rájön a gyorsulási roham, ha kíváncsi rájuk. Olyankor úgy megy ide-oda, mint a szélvész.
2011. aug. 24. 18:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Talán valami olyat lenne jó megtanulnia, hogy ne nézze az embereket olyan "közelről"?
2011. aug. 24. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát, nekem ha megjönnek belerögzült a jutalomfalat módszer, és arra koncentrál. Ha több napig vannak, akkor meg már megszokja őket, nekem legalább is tudomást sem vesz róluk. Meg megtanítottam neki, hogy csak akkor van simogatás ha leül és ezt mindenkinél alkalmazza..:) Tudja ha szépen leül akkor megsimogatják. Ezt próbáld ki, hogy ha megy hozzád is simogatásért, ültesd le és csak aztán simogatás. Előbb utóbb belerögzül, hogy csak akkor van simogatás ha szépen nyugodtan viselkedik.
2011. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez de jó ötlet, köszönöm! Kíváncsi vagyok, mi lesz, mert már nem olyan fiatal, de azért még könnyen tanul.
2011. aug. 24. 18:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert, remélem tudtam segíteni! Én kutyám is 5 éves.
2011. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!