Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gyorsíthatom fel a...

Hogyan gyorsíthatom fel a gyógyulást? Mivel kezeljem a sebet?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes golden retriever kutyusom. A múlt héten kint sétáltunk, amikor egy idegen kutya elkapta szgényemet, otthon vettem észre a sebet, persze mentünk egyből a dokihoz, aki összevarrta neki. Mivel a feneke mellet van a seb, midig mikor leült vagy hempergett koszos lett a sebe stb... Visszamenetünk mert kapott oltást is , megnézte a doki a sebet és kijöttek a varrtok. Szét van nyílva a seb , de nem olyan csúnya a doki szerint, lehetne rosszabb is. Betadine oldatot ajánlott hígítva, illetve tetran kenőcsőt. Szeretném megtudni tehetek-e még valamit a kutyusomért.

Köszi!


2011. aug. 25. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amíg nem forr össze, ne engedd hemperegni a piszokba.
2011. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szerintem mindent megtettél,amit csak lehetett, mostmár csak egy kis idő és teljesen jól lesz.:);)
2011. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát azt, hogy ne hemperegjen, nehéz megakadályozni egy kölyök kutyánál aki egy kertes házban van még egy másik kutyussal, nem zárhatom be a négy fa közé...szerintem azzal csak nyomorgatnám szegényt. Kitisztítom neki minden nap, meg kapott egy tölcsért.. de be nem zárom.

Arra gondoltam, hogy tudtok-e más gyógymódot is..stb.

Köszi a válaszokat!

2011. aug. 25. 13:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Kék Lukács Krém! Én is most fedeztem fel :) A mentett kutyim füle volt sebes, a doki bekente, és volt seb nincs seb. Nem hittem a szememnek. Azóta felirattam, mert emberi használatra is nagyon jó, a páromnak is voltak ilyen be nem gyógyuló sebecskéi, azokat is gyönyörűen lehúzta. Hihetetlen, esküszöm varázsszer. Nagyon durva. Most énis egy varrt sebet kenegetek vele, nagyon szépen gyógyul.
2011. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


De mivel egy szál varrás marad benne, így ez nem varrt, hanem nyílt seb...arra is ajánlanád?

2011. aug. 25. 14:29
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudsz esetleg linket, hol szerezhetem be, vagy néhány infót róla?
2011. aug. 25. 14:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Sima sebre is jó, a dokink mindig úgy ápol sebet (és neked is ezt ajánlom), hogy először hyperollal kitisztítja (ezt sima patikában lehet kapni), aztán betadinnal fertőtleníti, és végül lekeni Kék Krémmel. Ez antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt, meg gombaölőszert tartalmaz, hogy ne tudjon felülfertőződni a seb. Állatorvosnál, vagy állatpatikában lehet beszerezni, receptre, én direkt irattam magamnak, mert marha hasznos, ha van otthon, bármilyen emberi sebre is.


Ez az: [link]


Valószínűleg azért nem lehet webről rendelni, mert az állatdokinktól úgy tudom, hogy emberre még nem sikerült engedélyeztetni, ezért csak állatorvosi receptre kapható.

2011. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Görgesd le az oldalt és megtalálod

2011. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbálj gyerek bugyit adni rá, amíg nyílt a seb.
2011. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Gyerek bugyit? Valószínű rögtön levenné :D Nem tudná a dolgát elvégezni..

2011. aug. 25. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!