Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tud úszni a tacskóm?

Miért nem tud úszni a tacskóm?

Figyelt kérdés

Három kutyám van, kettő hosszú szőrű és egy tacskó.A másik két kutyával gyakran lejárok a tóhoz fürdeni mert ők nagyon nem bírják, ma gondoltam leviszem a tacskót is mert nagyon melege van.Aztán bevittem a vízbe ahol úgy 5 másodperc úszás után süllyedni kezdett,úgy kellett kimenteni.(Ott voltam mellette mikor úszott, a feje nem süllyedt el, csak nyakáig merült el mikor kihíztam.)

Én eddig úgy tudtam,hogy minden kutya tud úszni, de ő ezek szerint nem, úgy látom,hogy a hátsólábait nem használja csak az elsőt és a farkával próbál irányítani így pedig elsüllyed.


2011. aug. 25. 17:56
 1/10 A kérdező kommentje:
*a meleget nem bírják.
2011. aug. 25. 17:57
 2/10 A kérdező kommentje:
*kihúztam
2011. aug. 25. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet túlsúlyos nem? :) Viccet félre téve, lehet csak hirtelen új volt neki a szitu. Én is úgy tudtam, kutyák ösztönösen tudnak úszni.
2011. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A tacskóknak kicsit nehezebb az úszás - vagy egyáltalán nem megy - a rövid lábuk miatt.
2011. aug. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van néhány kutyafajta, amelyik nem tud úszni (például basset hound, angol bulldog). Nekik túl nehéz a testük és kicsi a lábuk, így nem bírják magukat fent tartani a víz tetején.
2011. aug. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az én tacsim imád úszni!de nem egyszerre zavartam bele a vízbe,hanem mint ahogyan a csecsemőket szokták.bementem vele a vízbe,a mellénél és a fenekénél fogtam,úgy hogy a lábait ne akadályozzam.Ő se ijedt be,hogy húha most mi van?,ösztönösen kapálódzott :)

azt a részt nagyon utálta,de mikor már szabadon maga ment bele,alig akart utána kijönni :)

közben azért kicsit még megijedek,mert a feje néha lebukik teljesen a víz alá,olyan mintha nem lenne ereje tartani(amúgy egyáltalán nem kövér)

gondolom csak megszokás kérdése,de tény,hogy úszni imád!

2011. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én dobermannom sem tud úszni.

Az előző dobim imádott úszni, de a mostani nagyon béna. Ő sem használja a hátsó lábait. Próbálgatom tanítani - ami elég nevetséges egy egy éves, 30 kilós kutya esetében - de elég reménytelen a dolog. Ráadásul már tele vagyok kék-zöld foltokkal, mert össze-vissza karmol, mászik rám és kapaszkodik belém.

Szóval nem vagy egyedül, gyakorlás, gyakorlás. Talán rájönnek az úszás "Ízére"

Sok sikert!

2011. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dogsilove9 válasza:

Vannak rövid lábú kutyák akik nem tudnak úszni,de ma már mindenre kitalálnak valamit! Én nem is hallottam még róla,de van úszómellény kutyáknak. Sőt olyan ami kutyaruha, úszó és rehabilitációs hám is egyben. Többfunkciós IDC hám a neve.

a youtube - on van fent ez a videó róla,nagyon jó!!


http://www.youtube.com/watch?v=G82Bn-uAiNs

2013. jan. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A kutyád biztosan tud úszni.

Minden kutya tud.

Sokan nem gondolnák, de a tacskó tud, és általában szeret úszni. Érdemes lenne még néhányszor megpróbálni, hogy szokja.

2013. jan. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden kutya csak az első lábait használja úszáshoz!
2014. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!