Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt nem értem? (Kérdésed túl...

Ezt nem értem? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Többen is azt írják h tk nélkül nem lehet vennni tenyésztőtöl kuytát?? :S Ezzel Nagyon nem értek egyet

1.Elvileg azért kell h vihessem őt versenyre de én nem akarom őt vinni.

2. Többért tudom eladni ha vmit nyer (mondjuk 1. lett a kutyaversenyen)


És egy kérdés Kutyaiskolába tk nélkül vihetek kutyát?


2011. aug. 25. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Tk nem csak azért kell, hogy versenyre vidd a kutyát. A tenyésztő garanciát ad arra, hogy valóban azt a fajtát kapod, amit venni akarsz. Hogy ismertek a rokonai visszamenőleg. Hogyha a szerződésben foglaltak szerint valami betegsége van, kárpótol.

Általában nem azért vesznek az emberek kutyát, hogy aztán eladják.

Egyébként nagyon sok nem törzskönyves, sőt, keverék kutya jár iskolába.

2011. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De ha a tenyésztőnek azt mondom h kössz nem kérek (tk-t) akkor nem a hozzá

vagy muszáj? Mert én nem kérek tenyésztőnek elhiszem h "rendes" kutyát kapok tk nélkül is (szaporítónak NEM) :D

2011. aug. 25. 19:29
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Asszem nem muszáj kérni úgy talán még olcsóbb is:))
2011. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a tenyésztő mindig ad törzskönyvet egy tk 5500 forint így a tk-s kutya nem emiatt drága hanem a genetikailag öröklődő betegségek szűrése, garancia miatt.

Ha valaki az tmondja, hogy tk val x ezer tk nélkül egy 20 assal olcsóbb az átverés..

2011. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én esetleg ha születne kiskutya akkor olcsóbban kéne eladnom tk nélkül
2011. aug. 25. 19:37
 6/12 Catz ***** válasza:
Nincs valasztasi opcio, mivel a tk csak 5.500.- ba kerül.
2011. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sokan írják h kb. 80 ezer (Cane Corso) ebben a tk is enne van
2011. aug. 25. 19:38
 8/12 A kérdező kommentje:

??


Nénikém a boxert tk nélkül adta el és tk nélkül vette

Magyarország egyik legjobb tenyésztőjétől

mind a két kutyát

2011. aug. 25. 19:39
 9/12 anonim ***** válasza:

hát akkor messze nem az volt a legjobb tenyésztő... mi minden kiskutyára 2 hetesen kiváltjuk a törzskönyvet ami kb 1 oltás ára ebben a chip ára is benne van ugye ami nélkül tavaly óta még ajándékozni is tilos kutyát...

plusz legtöbb tenyésztő szerződésében (a mienkben is ) benne van, hogy a kutyát 3. személynek továbbadni tilos ha nem kell a kutya akkor visszahozhatja és megkapja az eredeti árat..

2011. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nézd.. minden lehetséges. Az is, hogy törzskönyves kutyához nem adnak törzskönyvet. Az is, hogy törzskönyv nélkül árulják, mert nincs kedvük a hercehurcát végig csinálni. Ha egy kutya úgy van meghirdetve árral, hogy törzskönyves, a szíved joga utána eltenni a papírt a fiókba. De azt ne várd, hogy a tulaj szépen levonja az árát és úgy veheted meg.

Bár olyan is van, hogy összejön így is, mert azért vannak még, akik üzletelnek a papírokkal.

2011. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!