Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hirtelen túlsúlyos lett a...

Hirtelen túlsúlyos lett a kutyám vajon mitöl?

Figyelt kérdés
Az én kutyusom talált kutya nem tudni mennyi idős de már akkor is nagyon kövér volt. Akkor azt hitük hogy vemhes de kiderült hogy mégsem. Egyik pillanatról a másikra lement a hasa. Későbiek folyamán ismét megnőtt a hasa de rövid idő mulva ismét eltünt neki a dagatság. Most pedig már két hónapja lassan hogy megint nagy a hasa de a gerince meg nagyon látszik tehát nem azért ilyen mert túlsúlyos lenne. Az állatorvos azt mondta hogy agyjunk neki vízhajtót mert lehet az a baja de én már annyi mindent kipróbáltam semmi sem működik egyre nehezebben mozog a nagy hasa miatt. Ha valaki találkozott már ilyen esettel kérem legyen szives írni nekem hogy mit tegyek. Valójában milyen betegség ez?
2009. ápr. 17. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutya valószínűleg vizesedik. Az állatorvos kollega érthetetlen, miért nem tartotta fontosnak kinyomozni, miért...

A vizesedés leggyakoribb okai és következményei között között a tüdő működési zavara, a keringés- és/vagy a szív problémái állnak, és ezen kívül sok más ok is lehet, de MINDBEN közös, hogy nem tréfadolog.

Olyan állatorvost kellene keresni, aki becsülettel szívén viseli a kutya sorsát. Vízhajtó adható neki- állatgyógyszer legyen, vényköteles- de ez CSAK tüneti kezelés.

Nem okoskodásból akartam a kedves kérdező gazdira ijeszteni, hanem azért, mert VAN oka az ijedtségnek. Ki kell vizsgálni a kutyát, akinek jó egészséget kívánok.

-állatorvos-

2009. ápr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem hozzászólóval maximálisan egyetértek,sürgősen keressetek másik orvost aki alaposan kivizsgálja a kutyus problémáját!!!!!!!!
2009. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem állatorvosi diploma nélkül, de már régi kutyatartóként ez cushing kór, amibe kezeletlenül tüdőödémában meghal a kutya. Nem gyógyitható, de kezeléssel kordában tartható. Elég gyakori idősebb kutyáknál nem értem az orvos miért nem vizsgálta ki. (Egy egyszerű vérvételből kiderül, a mellékvesekéreg hormonjait kell nézni.)
2009. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem volt ivartalanítva? (Utána sok kutya elhízik)
2009. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. Váltottam állatorvost talán ő már tesz is valamit. Jelenleg a vízhajtóval próbálkozunk remélem bejönn. Nem nem lett ivartalanítva legalábbis mi nem ivartalanittatuk.De szerintem az előző gazdija sem.
2009. ápr. 20. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!