Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka Golden Retrievernek...

A szuka Golden Retrievernek rövidebb a szőre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem
2011. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. aug. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az jó, mert most veszek golden kiskutyát, a szülei törzskönyvesek. Kérdeztem, miért rövidebb az anyja szőre, mint a kannak és az volt a válasz, hogy a szukáknak rövidebb szőrük van.
2011. aug. 28. 19:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor ott már valami van lehet hogy a szomszéd kutyája is besegített.
2011. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahol ez volt a válasz, onnan ne vegyél kutyát.
2011. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Frankó... Akkor az semmit sem számít, hogy törzskönyves?...
2011. aug. 28. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan veszik, hogy rövidebb a szőre. Egyik leírás sem írja:

[link]


"Testsúlya kb. 25 és 36 kg között mozog. Szőrzete sima vagy hullámos, se nem durva, se nem selymes, mindenesetre rendkívül dús, vastag, mely alatt egy vízálló aljszőrzet található. Ezt a fajtát energikus és lendületes mozgás jellemzi. Sajnos, ha nem megfelelő helyről vásároljuk, gyakran előfordulhat nála egy komoly betegség, a diszplázia, mely egy olyan örökletes csípő- és vállízületi deformáció, melynek kialakulása után a kutyák komoly mozgásszervi panaszokkal küzdenek, sőt, sokszor muszáj őket elaltatni. Ezért vásárláskor akár ragaszkodjunk olyan igazoláshoz, melyben az ősök garantáltan mentesek ez alól a súlyos betegség alól."


A törzskönyv még nem jelent semmit. Azt akár hamisíthatták is.

A szülőknek vannak szűrései? Főleg diszpláziára kellene.


Azért remélem minden rendben lesz!

2011. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A vonalakban van némi eltérés a szőr minősége között. Az sem mindegy, mit eszik a kutya. Ami az egyiknek tökéletes, az nem biztos, hogy teljesen megfelel a másiknak. Ettől függetlenül a válasz már azt mutatja, nem igazán tenyésztő az illető.
2011. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem tenyésztő, ez az első alom náluk. Minőségi tápot esznek, direkt goldeneknek valót.
2011. aug. 28. 21:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Szaporítótól kutyát venni nagy felelőtlenség. Olvass utána itt gyakorin, hogy mennyien jártak pórul, mert szaporítót gazdagítottak.

Sosem értettem, hogy képesek az emberek a pénzt látni a "szeretett" kutyájukban. Ha én szeretek egy állatot, akkor nem elletem. A kutyának nincs szüksége arra, hogy évente, két évente elljen 8-10 kölyköt. Nekik ez nem öröm, csak ösztön. Arról nem is beszélve mennyire megterheli az anyaállatot. Egy csomó örökletes betegsége lehet, amit még kiskorban nem lehet látni, de amikor jönnek ide a kérdések, hogy S.O.S ez és ez a baja a kutyámnak mit tegyek, akkor már régen késő. Hidd el igaz az a mondás: "olcsó húsnak híg a leve". Most megveszed azt a kicsit nem tudom, 35-40 ezer Forintért, de nem tudhatod mennyit fogsz rákölteni.


Az pedig, hogy milyen táppal etetik a kutyát... Bármit mondhatott volna. Vesz egy olyan zsák tápot mutatóba és már el is hiszik az emberek.


Ne haragudj, nem téged akartalak bántani, de már nagyon kikívánkozott belőlem. Ezt annak az embernek üzenem, aki a Golden keverékéből pénzt szeretne csinálni.


Én menhelyen segítek. Minden szaporítónak el kellene látogatnia egyszer egy menhelyre és nem gondolkodna el azon, hogy elleti-e agyba-főbe a kutyáját.


Neked pedig kedves kérdező, azt tudnám tanácsolni, hogy míg nem késő, ne hagyd magad becsapni. Inkább látogass el egy menhelyre és szebbnél szebb kutyák vannak. Sőt van retriver fajta mentés is.

2011. aug. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!