Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajta ritkább?...

Melyik kutya fajta ritkább? az Afrikai oroszlán kutya vagy az ónémetjuhász.

Figyelt kérdés
az értelmes válaszokat előre köszönöm . =)
2011. aug. 29. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem ül minden kertben, de talán az oroszlán kutya ritkább. Nem is nagyon láttam még, mondjuk utcán vagy kertekben. Ónémet juhászt azért elvétve lehet látni.
2011. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az afrikai oroszlánkutya, azaz a rhodesian ridgeback. Én ilyen kutyát csak kiállitáson láttam. De szép ónémetjuhász van a szomszédban is, meg az utcán is néha szembe jön velem egy-kettő. De ridgeback még nem jött szembe vele
2011. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Megjegyezem az Ónémetjuhász gyakoribb bár nálunk a családban van afrikai oroszlánkutya.
2011. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon sok oroszlánkutyát láttam a hajógyárin.voltak egyedül gazdival,de egyszer volt valami találkozó na akkor aztán sokan voltak.ahhoz képest,hogy nem vérengző kinézetűek,amikor megláttam eléggé ledöbbentem nagyon brutál kutyák.de az ónémetjuhász is ritka...
2011. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
egyébbként csak azért kérdeztem mert nekem szuka ónémetem van és fedeztetni szeretném de eddig egy ónémet kant se találtam csak olyat ami nagyon messze van . De én naponta találkozok afrikai oroszlán kutyával . Még a haveromnak is az van . :) :)
2011. aug. 29. 10:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan fajta, hogy ónémetjuhász nincs.


Van német juhászkutya. Ennek a hosszú szőrű egyedeit nevezik sokan ónémet juhásznak, mint ahogy falun a mai napig sokan farkaskutyának hívják a németjuhászt. :-)


Régebben az ilyen hosszú szőrű egyedek ki voltak zárva a tenyésztésből. Most már ha jól tudom lehet őket tenyészteni, de a normál szőrzetű német juhászkutyák közé nem lehet bevinni, illetve akkor bukta a TK-nek. De erről egy németjuhász tenyésztőt kéne megkérdezni, aki pontosabban tud erre válaszolni.


A rodi szerintem amúgy ritkább fajta, hosszú szőrű németjuhászt többet szoktam látni.

2011. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
olyan h ónémetjuhász igenis léttezik . az ónémetből és más juhászkutyákból tenyészteték ki a németjuhászt (simaszörű). 1915-ig még elfogadták a "hoszú szörű" változatott szépségversenyeken utána már csak a rövid szörűt . Ezért van az h nincs az ónémetnek törzskönyve.
2011. aug. 29. 13:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2011. jan. 1-től elfogadott a hosszú szőrű német juhász. Az idei Siegeren már külön osztályban indulhatnak.

Ha egy alomban született szőrös, a törzskönyvet megkapta, csak nem volt hivatalosan tovább tenyészthető.

2011. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok ónémetjuhászt láttam, ridgebacket pedig csak kiállításon és egy nagyon szépet a kutyasuliban:) Imádom a csíkjukat a hátukon:)
2011. szept. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

a richbek az afrikai kutyafajtákra jellemző . nem csak a rodésiainak, hanem a basenjinek is ilyen a hátán a szőr .

a rodésiai azért ritkább ( ausztriában és németországban sokkal gyakoribb !!!)mert erős akaratos, de nagyon mozgékony kutya ( egy vizsla és kitartása és egy pitbull ereje van a kutyában , ezért is munkakutya ) az afrikai gyémántbányákban ők voltak a szökött bányászokra vadászó kutyák! erősek,kitartóak, de nem szeretik a hideget !!!!

símán lefut 30 km-t 30 fokban ! persze van több kennel is az országban, de tudni kell egy ilyen kaliberű kutyával bánni !!!!!!

remek házikedvenc !

2011. szept. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!