Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar semmilyen...

Miért nem akar semmilyen játékkal játszani a kutyusom?

Figyelt kérdés
A kiskutyám most lesz 6 hónapos. Ezerféle játéka van; labdák, kutya frizbi, sípolós játékok, de egyik sem kell neki ha lemegyünk sétálni. Kicsit zavar h csak vagyunk, miközben a többi kutyus körülöttünk rohangál a labdákért. Ez a kis buta meg csak a kutyák után rohangál :) Még ennyire újak lennének a szagok? Mondjuk nem hinném, mert mindig ugyanabba a "bandába" és ugyanarra a helyre járunk le. Nem tudom h mi lehet a gond. Örülnék ha tudnátok segíteni! Előre is köszönöm!
2009. ápr. 18. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámat se érdekelték a játékok... talán ha dobáltuk neki akkor, amúgy ha odaadtam neki akkor nem csinált vele semmit.

Olyan kéne ami mozog vagy csipog vagy mégis izgalmasabb. Nekünk imádta amikor labdát dobáltunk neki ( az első harapás után le is eresztett:))) vagy ha csibészeltünk ronggyal vagy hasonló. Kíváncsi vagyok még mindig játszana-e labdával :D már 12 éves lesz. (L)

Szerintem nincsen vele gond, az emberek között sem mindenki egyforma személyiségre. Sétáltasd vagy csináljatok mást. Időnként adj neki jutalomfalatot és simogasd meg. Szerintem egy kutyával sosem lehet unatkozni, akkor sem ha csak ülsz vele szembe és egyikőtök sem csinál semmit :)

2009. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondat egy nagyon szép, bölcs megállapítás volt, bár a kutyákhoz szakszerűen nem tudok hozzászólni.
2009. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Sosem unatkozunk, mert egy kis ördög :) Nagyon rossz a lelkem! Csak jó lenne azért focizni vele pl :D De majd azért még próbálgatom :)

2009. ápr. 18. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg egy idő után rászokik. Add a szájába a labdát hagyd, hogy megfogja majd amikor már megfogta húzd (óvatosan) aztán ha nem hagyja akkor lehet incselkedni vele, ha pedig elengedi akkor add neki vissza.

Mi volt amikor bekentük valamivel a játékát vagy megtöltöttük kutyatáppal :D persze vigyázni kell, hogy jűték közben ne legyen benne semmi nehogy megfulladjon. De így hozzá lehet szoktatni és megkedveli a játékát. És le kell ülni hozzá és megmutatni neki, hogy mit akarsz, lehet nem tudja, hogy ő azzal tud játszani. Amúgy van amikor nincs kedvük hozzá és dobálhatom mellette a játékokat helyben elalszik és nem érdekli mit csinálok :)

2009. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Enni azt szeret úh. megpróbálom vmi kajával :))
2009. ápr. 19. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!