Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet játszani valahogy...

Ki lehet játszani valahogy egy tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy ki lehet e úgymond játszani egy tenyésztőt? Tehát: találtam egy hirdetést, ahol x összegért árulják a kiskutyákat tkv nélkül! A kiskutyára lehet tkv-et kérni, de akkor ez az x ár cirka 40 000-rel lesz több... Ami kb. nem is érdekelne, ha nem lennék képbe, hogy egy tkv. 6000 Ft! A kérdésem az, hogy meg csinálhatom e azt, hogy megveszem a kiskutyát tkv. nélkül, és én saját magam igénylem azt meg, a saját költségemen? A kiskutyák nagyon szépek, a szülőket pedig kiállításokról már ismerem, tehát a tenyésztőt sem értem, hogy alapjáraton miért nem ad tkv.-et a kicsik mellé... de ebbe most nem megyek bele...


Köszi a válaszokat!


2011. okt. 15. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nem tenyésztő, hanem törzskönyves szaporító.

nem, nem teheted meg, csak a tenyésztő kérheti ki a törzskönvet

2011. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te nem igényelhetsz törzskönyvet, csak a tenyésztő. Ott biztos van valami baki, ahol plusz 40 ezer lenne a törzskönyv, szóval semmiképp ne vedd meg. Vagy a tenyésztő egy rohadt csaló vagy a szülőkkel és/vagy a kölykökkel van valami probléma.

Lényeg a lényeg, te semmiféleképpen nem igényelhetsz törzskönyvet a kicsinek.

2011. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Akkor maradok az első kennelnél, amit kinéztem :)
2011. okt. 15. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod kijátszani, csak ő törzskönyveztetheti a kicsiket.
2011. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen mocsok szaporító és nyilván nem véletlen nem kér törzskönyvet a kölyköknek, mivel hazudik a szülőkről is
2011. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Viszont azt megteheted, hogy kéred 2-3 hónap múlva,hogy kérje ki (valószínű nem tudja,mert vagy eladta a törzskönyvet vagy más alomból van a kutya) és akkor felnyomod a MEOE-nél.Kérsz DNS tesztet, te megkapod a törzskönyvet (ha nem más alom), a tenyésztő pedig utálni fog.
2011. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Egy igazi tenyésztő kiskutyát nagyon nagyon ritkán szinte soha nem ad oda törzskönyv nélkül. A törzskönyv tenyésztőnek 5.000-6.000Ft Az árba álltalában bele számolják a szűréseket stb...-t is. Bár én ezt soha nem értettem meg. Szrintem ez a tenyésztő dolga hogy a kiskutyák minél egészségesebbek legyenek és szűresse is őket. Ez miért kell meg fizettetni a lehendő gazdival. De azért vannak jó helyek is. pl. ahonnan a szomszédom vette a Rotweilerjét tenyésztőtől 50.000Ft volt. De volt törzskönyv, oltás, oltási könyv, féregtelenítés, chipp, meg voltak a szűrő vizsgálatok látta is őket. + számla és szerződés. A kutya azóta 8 éves és semmi baja nem volt.
2011. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!