Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elpusztulhat a kutya ha...

Elpusztulhat a kutya ha csirkecsontot kap?

Figyelt kérdés

Tud valaki konkrét példát arra, hogy egy kutya azért pusztult el mert csirkecsontot adtak neki?

Több helyen olvastam és hallottam, hogy a csirke csöves csontjai kiszúrhatják a kutya gyomrát ezért nem szabad neki adni. Kíváncsi vagyok van-e ebben igazság vagy csak legenda, esetleg vannak-e erre érzékenyebb fajták?


2009. ápr. 18. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

nem legenda valós az egész. keresztanyámék se adták oda a csontot a kutyinak, megkérdeztem h miért nem? azt mondták h hiába rágja meg jól akk is felsértheti a gyomrát és emésztési zavarokat okozhat nála.


ne adj neki inkább, nem olcsó mulatság 1 műtét

2009. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
nagymamám palotapincsije így halt meg.
2009. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit azért fel van fújva ez a dolog. Pl nagyanyám egész életén keresztül adta a csirkecsontot a kutyának, minden gond nélkül. Szóval azért nem halnak bele a legelső csontdarabkába, sőt ritka az ilyen eset, bár tény, hogy okozott már problémát. Főként amúgy a csöves csontokat nem szokták javasolni, ahogy olvastad.
2009. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Törj ketté egy csirke combcsontot, és a hegyes részét érintsd az ujjadhoz. Azonnal érteni fogod, miröl van szó. Majd próbáld kisebbekre törni anélkül, hogy hegyes maradjon. Elárulom: nem nagy az esélye, hogy felsérti. De a csont hegyén Te magad is érzed, hogy a maradék kockázat az igenis valós. Megéri kockáztatni? Túl sok könyv írja, túl sok orvos hívja fel erre a figyelmet. Az én kutyám csirkecsont nélkül is tök jól megvan.
2009. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

bizony igaz,főleg ha ész nélkül eszi,mint uncsitesóm boxere.mamám vette észre,h csak kínlódik szegény és vérzik a popsija,erre fogta,tesjes káposztalevet adott neki és kijött hálistennek,kitisztult szépen azóta semmi baja:))

Csak óvatosan a csontokkal:D

2009. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyusom is sokat evett ebből, 24 órán keresztül csak nyöszörgött, vagyis fel-fel visított, nem tudtuk hogy mi lehet a baja.elvittük a dokihoz és felnyúlt neki, megultrahangozta, de semmi.ő is erre gyanakodott, aztán végül kapott 3 injekciót és egyből jobban lett.a kis csontszilánkok okozták nála a görcsöket. modta a doki is h nem szabad adni neki csöves csontot, főleg szárnyas combcsontot. nagymamám adott neki aztóta én nem voltam jelen, de nem volt baja, azért vigyázni kell én nem adok neki.és állítólag a kisebb testű fajtáknál gyakoribb ez a jelenség
2009. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tesóméknak volt egy tacsijuk, neki a nyelőcsövét szúrta ki a csirkecsont. Elpusztult :-((
2009. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Évekkel ezelőtt volt egy német juhászom, aki mindig megkapta a csirke összes csontját, és sosem lett semmi baja. De a mostani kutyáimnak már inkább nem adom oda én se.
2009. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
nekem az összes kutyám eszi...hál istennek semmi bajuk.
2009. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
Miénk mindig is kapott, előző kutyánk is kapott. Soha semmi bajuk nem volt tőle. Nem azt mondom, hogy képtelenség, mert tényleg vannak esetek, hogy megakad a csont, de szerintem azért kicsit túl van reagálva a dolog.
2009. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!