Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy nem ehet csirkecson...

Igaz, hogy nem ehet csirkecsontot a kutya mert az szálkásan törik és szúrja a gyomrát? Ha sokat eszik, akkor bélcsavarodása lesz?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én ezt liba, vagy kacsacsonttal tudom..
2010. febr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor törik szálkásra, ha sütve volt. És csak a csöves csontra vonatkozik (pl. comb, szárny). Főtt farhátat pl. minden további nélkül kaphat.
2010. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Minden szárnyas csövescsontja szilánkosan törik, teljesen mindegy, hogy sült, főtt, vagy nyers. Nem szabad adni kutyának. Far-hátat, mellcsontot, cirkeszárnyvéget, nyakat bátran, de ha lehetséges azt se nyersen.
2010. febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a szárnyas állatok csontja szálkásan törik,és a gyomorban komoly problémát okoz.

a sok csont pedig emésztési zavarokat okoz.

a csontban nincs nagy tápérték.

jót tesz a fogainak, de különösebben nem tápláló.

2010. febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

igen, igaz.

ne adj neki, bele is halhat a kutyus.

bélcsavarodást én úgy tudom akkor kaphat, ha séta előtt kap enni a kutya.hisz utána ugrál, futkározik és nem tesz jót neki.

főleg a vékony alkatú kutyák hajlamosak erre, pl agár, vagy vizsla...de spec. a westie-m nem ilyen tipus, mégsem adnék neki séta előtt.

annyit adj neki, ami rajta van az etetési útmutatón(feltéve ha nem házi kosztot adsz neki).

2010. febr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:

Nem csak a gyomrát, de találkoztam állatorvosnál németjuhásszal, akinek a szájpadlásába állt bele.

Főleg főve vagy sütve veszélyes, mert akkor jobban kiszárad.

De csak a csöves csontok, mint a comb. A csirkefarhát nem ilyen.

Viszont pulyka vagy libacomb még nyersen is úgy törik, hogy a kezed is átszúrja, azt mindenképpen kerüld.


Bélcsavarodás főleg a nagytestűekre jellemző, hiszen nekik van hely, hogy a gyomruk (ugyanis a bélcsavarodáskor a nevével ellentétben nem a bele, hanem a gyomra csavarodik meg, illetve fordul át) el tudjon mozdulni. Nem azért, mert sokat eszik, hanem mert tele hassal ugrál, szalad.

2010. febr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Németjuhász szuka, 2 éves múlt. Csirke far-hátat, nyakat, lábat, mellcsontot, amin van még hús, (ezek főve, lesütve, nyersen soha nem adom neki, meg amúgy is nagyon kényes,)és tápot kap enni. Még szoktuk más kajákkal is kényeztetni de az nem húsféle, (túrós tészta, tejszínhab, puding, stb,,,. )


Sertés csontot lehet adni neki? Melyeket? Vagy még mit? Illetve mit nem? Köszi a válaszokat előre is!

2010. febr. 10. 12:50
 8/11 A kérdező kommentje:
2010. febr. 10. 12:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem van tapasztalatom.A westim csirkét kapott és annyira mohón falta hogy egy éles csont darab megakadt a gyomrában.Ha nem viszem orvoshoz belehalt volna.Kapott gyógyszeres kezelést és hál'istennek rendben jött.De ez azért volt mert nagyon mohón ette.
2010. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha lehet mindegyik húsfélét főzd/süsd meg, de a marhahúst, a marhacsontot lehet nyersen is. A sertést csak nagyon alaposan megfőzve. A szárnyas csövescsontokon kívül bármelyik csont megfelelő, természetesen csak mértékkel. A tejszín és a puding nem a legjobb választás, de a túró, a sajt az hasznos.
2010. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!