Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyök kutya biztosan...

Egy kölyök kutya biztosan befog piszkítani a lakásba?

Figyelt kérdés
Ha leviszem rendszeresen evés, felkelés után rögtön, akkor elkerülhetem, hogy akár egyszer is bepisiljen, bekakiljon, vagy tuti, hogy befog párszor? Ezt nem lehet megúszni?
2011. aug. 30. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem lehet megúszni,mert ő nem tudja még,hogy neki ide nem szabad elvégezni a dolgát, tehát amikor rájön egyszerűen csak elvégzi a dolgát a lakásban..
2011. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha ennyire gond, ha történik egy baleset, akkor ne hagyd elől a kaját, figyeld, milyen gyors az emésztése. Az innivalóját úgyse lehet elvenni. Tanítsd meg neki, hogy jelezzen, ha mennie kell.

A mi kutyáinknál ez nagyjából magától jött. Bár nyáron volt két hét, amikor kerítésjavítás miatt ki volt kötve egész napra a kutya és bosszúból minden éjjel teleaknázta a lakást. aztán amikor nem kellett kikötni, nem volt semmi ajándék reggelre. Kutyától függ.

2011. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is mondták kiskutyáknál ez sajnos elkerülhetetlen.Ha szerencséd van relatív hamar megtanulhatja a szobatisztaságot,de akár fél évedbe is kerülhet a dolog.Kutyafüggő,akárcsak az ilyen irányultságú bosszúálló hajlam:) A mienk bosszúból inkább pusztítani szeret a házban,nem tudom hogy ez jobb-e,vagy ha inkább bepisilne ilyenkor^^
2011. aug. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyémnek ha kellett ugatott, elöször nem értettem miért csinálja de aztán szerencsére rájöttem, milyen fajta?
2011. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha elkezdi szimatolni a padlót na akkor készül valamire. Nekem van egy 12 hetes kutyám. Nagyon ritka ha nem bent végzi a kakit. A pisi az már nagyjából kint szokott jönni. Pedig a nap nagy részét kint tölti ilyen jó időbe.
2011. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolog, hogy meg tudod úszni a baleseteket. Egy kölyök még nem is mindig érzi, hogy kell neki, előfordul, hogy csak úgy menetközben kicsurog, ha pl. nagyon örül, vagy megijed. Fizikailag képtelen szabályozni.


Ha jó tenyésztőtől veszed, aki tisztán tartotta (értsd:percenként takarította) az almot, és elkezdte a kölyköket pelenkára szoktatni, akkor van esélyed, hogy nagyon könnyen szobatiszta lesz, ha tényleg 2-3 óránként le tudod hordani.


Ha olyan helyről veszed, ahol nem foglalkoztak ezzel, és a kiskutyák sokszor voltak a saját ürülékük közelében, akkor pedig nehezebb lesz.

2011. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megúszni. Már csak a stressz miatt is, amikor hozzád kerül, történhet baleset. Neki még meg kell tanulnia, hogy hova szabad elintéznie a dolgát.

Aztán a hajlam teljesen változó. A spánielemnél hetekig tartott, mindig történt baleset. A csau nagyjából ugyanannyi idősen került hozzám, ő egyszer pottyantotta el magát, soha többet nem.

2011. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én kertesházban lakom. A kiskutyám (9 hetes volt) első éjszaka szobatiszta volt a lakásban, második éjszaka egyszer bepisilt és azóta is szobatiszta.

Napközben a kertben van, estére, aludni be van zárva, de egyszer pisilt csak be, semmi gond nem volt vele.


A lényeg és nagyon fontos, hogy ha bepiszkít, akkor érdemes a földre lerakható kutyapelenkát használj, az olyan, mint a macskáknál az alom, vonzza a kutyát, és nem kell örökké a padlót sikálni. Ha mégis a padlón végzi a dolgát, minél hamarabb alaposan fel kell mosni, hogy a szagot ne érezze, és sose szabad érte bántani a kicsit, mindig végtelen türelemmel kell lenni. Idővel magától is rá fog jönni, hogy neki is jobb kint a szabadban. :)


Sok sikert! :)

2011. aug. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16 hetes koráig történhet bármikor baleset, hiszen csak ezután tudják tudatosan szabályozi az ürítést

ha pl. evés után boxot használsz 15 perc pihenőre, és utána viszed le +minden játék, ivás, ébredés után is leviszed így minimalizálhatod a kockázatot kb. napi 8-10 lemenetellel

2011. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Az tuti h be fog szarni, hugyozni!!!!

De ne bántsd a kutyust. amikor pisilni akar akkor csapj rá a valagára picit és mond h nem szabad határozottan és fennhangon. ugyanez kakinál is ezzel már kis is billented a folyamatából a kutyust és abba hagyja majd ne vidd le egyből szokja meg h bennt kell tartani. ha már bekakilt akkor hagyjad békén hozzá se kell szólni. utána már nem tudja miért höbörögsz vele vagy miért csapsz rá a valagára.

2012. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!