Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fürdés is árt a kiskutyának,...

A fürdés is árt a kiskutyának, vagy csak a fürdetés?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy maga a fürdetés nem tesz jót a kiskutyának, főleg, minél gyakoribb, mert fontos zsírokat veszít így a bőrfelülete, ami később problémákhoz vezet.

Azt viszont nem tudom, hogy ugyanez érvényes arra, ha csak simán tiszta vízben lubickol? Arra gondoltam, hogy kánikulában kitennék neki egy kis gyerekmedencét, illetve ha megnő, akkor nagy korában egy tóra le tudnék vele járni úszni. Ezekről is mondjak le, mert ez is rosszat tesz neki?


2011. aug. 30. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
De h rosszat, ezt hol hallotad?
2011. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal ez nem rossz mert ezzel nem jönnek le a zsírok csak átnedvesedik a szőr, mert a samponnal ledörzsölöd róla a zsírokat így viszont nem :)
2011. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia:)


nagyon jó olvasni, hogy végre valaki nem akarja agyonfürdetni a kutyáját!:):)


de nyugi, a sima víztől (pláne ha természetes víz, tehát nem egy klórozott medence) semmibaja nem lesz.:)

2011. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem tesz neki rosszat, sot.. max arra ugyelj h ha huvosebb van ne engedd furodni benne mert konnyen megfazhat.

A legtobb kutya tud, es szeret is uszni:)

2011. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
43%
Igenis jó a kutyának ha megfürdetjük,és higiéniai okokból kell is. Erre a célra kapható kutyasamponnal bátran fürdesd meg,így tisztább lesz és még a bőrbetegségeket is megelőzheted!Azonban az valóban igaz,hogy túl gyakran nem szabad,mivel ahogy írtad a zsírréteg is leválhat a bőréről.Ha viszont pl.folyóba,tóba viszed a kutyát,attól sem lesz semmi baja.:)
2011. aug. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Első: Nem olvastam sehol, csak nem tudom, hogy hogy van, ezért inkább kérdezek... :P


Mindenkinek nagyon köszönöm a választ! Én is így gondoltam, de úgy gondolom, ha nem vagyok biztos, inkább kérdezzek olyanoktól, akik értenek hozzá! :)

Egyébként egy 12 hetes kis boxer szukám van, és szeretném, ha szeretné a vizet főleg a nagy nyári melegek miatt, meg mert jó móka kutyát pancsikoltatni szerintem. :)

Szerintem nem kell hülyére fürdetni a kutyákat, egyébként is egy évben egyszer, maximum kétszer fürdetem, csak ha nagyon muszáj. Bár én könnyen beszélek, mert kertben tartott kutyáim vannak, így nem zavar a friss levegőn a szaguk, ha meg néha viharkor, ilyesmikor beengedem, azt kibírja az ember. :) (A kicsin kívül van egy 11 éves keverék, aki utálja a vizet, előző tulaj brutálisan fürdette.)

Köszönöm még egyszer, ma, vagy holnap meg is veszem a medencét, felengedem csapvízzel, és mehet a móka! :)

2011. aug. 30. 17:24
 7/11 A kérdező kommentje:

17:23-kor írt! Nekem az állatorvosunk azt mondta, hogy lehetőség szerint minél ritkábban fürdessük meg, mert nem tesz neki jót. (Gödöllőn dr. Kovács Ilonához járunk, remek orvos, sokan hozzá járnak, mindig teltház van nála.)


Csak ebből fakadt a kérdésem, mert magát a pancsolást elfelejtettem megkérdezni, hogy azzal mi a helyzet, más-e, mint a fürdetés.. :)

2011. aug. 30. 17:27
 8/11 A kérdező kommentje:
17:19! Rendben van, köszönöm szépen a figyelmeztetést, erre nagyon odafigyelek! A kutyáknál mi számít hűvösebbnek? Azért szelesebb időben nem fogom neki engedni, hogy fürödjön, de azért 25-30 fok még elég meleg a pancsoláshoz?
2011. aug. 30. 17:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Akit érdekel, egyébként ilyen a kiskutyám: http://www.youtube.com/watch?v=eFd83xCYeBA :)
2011. aug. 30. 17:52
 10/11 anonim válasza:
Én vagyok a 17:23-kor írt :D Az én állatorvosom pedig éppen azt mondta, hogy azért kapott a kutyusom el egy bőrbetegséget,mert fürdetni kellett volna,nem volt elég a fésülgetés...mondjuk nekem hosszúszőrű kutyám van :) Dehát persze orvosok és vélemények között is van különbség. Azt még elfelejtettem írni,hogy ha medencében fürdeted,akkor úgy csináld,hogy pl.reggel felengeded vízzel és akkor délután fürdeted,hogy vmennyire fel tudjon melegedni a víz. Nagy melegben nem tesz jót neki ha a felforrósodott testével hideg vízbe megy.És igen, a 25-30 fok megfelelő a fürdetésre.
2011. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!