Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya tartás csak ellenségek...

A kutya tartás csak ellenségekkel, és csak stresszesebb élettel jár?

Figyelt kérdés

Nem mintha nem szeretném, nagyon jó dolog, hogy van akiről gondoskodhatok, szeret, és nem vagyok egyedül.

De azt vettem észre, amióta van kutyám, azóta többen szólnak be, többb gondom van mint előtte.

Ha elmegyek sétáltatni, akkor beszólnak, hogy ne ebben az utcában menjek, mert felverem a kutyákat. A kis kutyások féltik a kutyájukat, amikor oda sem engedem. Az anyukák nem nézik jó szemmel, ha elmegyek mellettük az utcán, mikor babakocsit tologatnak. Mindig felszedem a SAJÁT kutyám piszkát, akárhova is piszkít, de rám fogtak még más kutyák piszkát is, amikor nem is az. Akkor megszólnak, hogy hol a szájkosár.

És még ezernyi más atrocitás ért, azóta amióta van kutyám.

Úgy látszik a kutya tartás ezzel jár?

Ez mindig is így volt?

És így is fog maradni?


2011. aug. 30. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem eddig hál isten nem volt ilyen tapasztalatom.
2011. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem, egy kis tacsi keverékem van, és eddig csak pozitív tapasztalatom van, sétáltatás terén.


Lehet, hogy te laksz rossz helyen. Vagy a kutyád fajtája, és mérete kelt félelmet az emberekbe.

2011. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

hát, mikor még kölyökkorában sétálátunk, akkor jöttek a beszólások, hogy majd jól kibelez engem, ha megnő, meg milyen vadállat lesz. nálunk miskolcon barominagy futtatók vannak, egy fél óra, mire odaérünk, de gondoltam szocializálódjon a kutya. most két éves, mostanra fogta fel a sok lakótelepi szobacirkáló gazdája, hogy hiába roti, nem bántja még az ölebeket sem (sőt, egyszer egy csivava támadta meg őt..)


hála istennek mostmár inkább a jajdeszép, jajdegyönyörű kommenteket kapok :) lehet a te környékeden is kinövik


milyen kutyusod van egyébként?

2011. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
argentin dog
2011. aug. 30. 18:07
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Utcán nagyon finnyásak az emberek a kutyára, de ha a saját területén van, már más a helyzet. Nekem van egy hatalmas angol masztif keverékem (talált kutya, de azért gondolom, hogy keverék, mert vannak kisebb eltérő vonásai)Tekintélyt parancsoló termete ellenére nagyon jámbor, szereti az embereket. Itthon van egy vállalkozásom így gyakran járnak hozzám emberek. Figyelem a reakcióikat és hál' Istennek azt mondhatom, hogy a 90%-uk megkedveli és mosolyognak rá. Akinek meg nem tetszik és nem akar bejönni, az kint marad, de eddig az egy év alatt három ember volt aki nem akart bejönni, inkább a kapuban mondta el amit szeretne, lehet bunkóság az ő szemszögükből, de nem vagyok hajlandó láncra kötni, vagy elzárni, csak mert egy-két embernek nem tetszik. Úgy gondolom, a kutya az ember társa és nem a játékszere, ez sétáltatásnál is igaz. Nem tudom mikor szűnik ez meg végre, hogy a kutyát valami leprás, közveszélyes lényként kezeljék, az emberek néha sokkal veszélyesebbek, több emberre tennék szájkosarat, mint kutyára. Azon kívül meg lehet nézni a nyilvános wc-ket, hogy egy kutyához képest az ember mennyire "ad a dolgára".
2011. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt még ilyen tapasztalatom. Inkább nem győzöm elhessegetni az embereket, főleg a kisgyerekeket, hogy ne nyúlkáljanak a kutyám felé, mondjuk nem is egy véreb, hanem J.R. terrier.
2011. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
mikor még élt a kis tacskó-jack russel keverékem engem is különböző kritika ért..pedig alig volt nagyobb mint egy kifejlett tacskó tehát elég kicsike volt mégis mindenki beszólt hol és mikor sétáltathatom a kutyámat én meg lehordtam Őket a sárga földig :)
2011. aug. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Argentín dog *-* Én meglátnám, biztos hamarabb betámadnám, mint ő engem ; )) imádom azt a fajtát:)
2011. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8%

Már megbocsáss, de abba nem gondoltál bele, hogy talán valamilyen szinten igazuk van azoknak, akik megszólnak.


1. Az nagyon dícséretes, hogy összeszeded a kutypiszkot, bár minden kutyás ezt tenné. Viszont a kutyád vizeletét nem tudod összeszedni és elég kellemetlen tud lenni, ha valakinek az abalka alá, kerítésére, házfalára vizelnek a kutyák, mert nagyon kellemetlen szaga lesz és nem mellesleg fertőzésveszélyes.


2. "Akkor megszólnak, hogy hol a szájkosár." Miért gondolod, hogy rád nem vonatkoznak az állattartási szabályok? Ugyanis nagytestű kutyát csak pórázon és szájkosárral lehet közterületre engedni (kivéve bekerített kutyafuttató). Szóvál ha nem teszel rá szájkosarat, eleve közterületi szabálysértést követsz el, amiért akár fel is jelenthetnek. Emellett pedig elvárod, hogy más legyen toleráns veled szemben a kutyád miatt, te viszont azt nem tudod megérteni, hogy van aki fél a kutyáktól, illetve nem szereti a kutyákat, csak ugye te arra magasról teszel. Én se örülnék, ha kisgyerek közelébe ilyen nagytestű kutya kerülne, a híradásokban számtalan halálos kutyatámadásról lehet hallani.


3. Ha esetleg tömbházban laksz (a kérdésedből nem derült ki), a kutyád sokkal jobban beszennyezi a lépcsőházat, mint a kutya nélküli lakók, mivel a kutya nem töröl lábat és hull a szőre. Szóval ilyen szempontból is jogos a felháborodás a kutyások ellen.


4. Ha a kutya sokat ugat és/vagy vonyít (én ezt rendszeresen kénytelen vagyok hallgatni), akkor is teljesen érthető a közelben lakók felháborodása.


5. Végül ezt ne vedd magadra, mert nem ez az általános, de a mi lépcsőházunkban lakik egy család, akik évek óta semmi közüzemi díjat nem fizetnek, viszont kutyára telik nekik. És ez is igancsak felháborító.

2011. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Ez a jobbik eset talán, nekem abból van elegem, hogy boldog-boldogtalan odajön az utcán és szó nélkül simogatni kezdi a kölyökkutyámat, meg sem kérdezik szabad-e, teljesen magától értetődőnek veszik a dolgot, és még bájcseverésznem is kell velük, miközben már rég mennék tovább. Nagyon allergiás vagyok a simogatókra, szívem szerint jó messzire elküldeném őket. Ennyi hátránya van ha aranyos kutyát veszel (spániel).
2011. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!