Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi fog történni, ha nem 8...

Mi fog történni, ha nem 8 hetesen kerül hozzám egy kölyök, hanem több?

Figyelt kérdés

Írják könyvek, hogy az első ilyen hetek nagyon meghatározóak egy kölyök kutya életében.

Mi lesz, ha nem 8 hetesen kerül hozzám, szoktatom dolgokra, hanem mondjuk 15-18 hetesen?

Szóval nem 8 hetesen hozom el a tenyésztőtől, hanem már jóval később. Ilyenkor egy pár hét kiesik?

Nagyon meglátszik a kutyán, viselkedésén, hogy 8 hetesen kezdtek el vele foglalkozni, vagy 18 hetesen?


2011. aug. 31. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem problémás fajtát választasz, mint például a németjuhász és hasonló őrző védő, esetleg kifejezetten makacs, nehezen kezelhető kutyák, akkor nem lesz semmi probléma. Milyen fajta amúgy?
2011. aug. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, csak úgy általánosságban kérdem.

Mert elég sok tenyésztő honlapján látok már 12-15 hetes kölyköket is eladásra.

2011. aug. 31. 14:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább 12 hetesen adják oda, és nem baj hogy nem 8 hetesen. egy igazi tenyésztő foglalkozik a kölykökkel, nem csak úgy vannak egy dobozban.
2011. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tapasztalatból mondom, hogy vagy 8-9-10 hetes kolykot érdemes venni, vagy már 14-15 hét felettit. Ugyanis a 11-12-13. héten elhozott kolykok általában nagyon félénkek, és ebben a kritikus pár hétben a legnehezebb szocializálni őket az új helyen.
2011. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk 6 hónaposan került a golden retriverünk és szerintem csak jót tett neki h később vittük el. Jól volt szocializálva, néhány alap dolog meg volt tanítva neki. Sokkal jobb volt mintha 8 hetesen elszakítjuk az anyjától.
2011. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem félreértettél valamit :D nem kötelező 8hetes korában elvinned, az csak egy alsó határ amikor a leghamarabb el lehet választani az anyjától. vannak kutyák akik csak felnőtt korukban kerülnek rendes gazdihoz, tehát egy kicsit butábbak mint más velük egykorú kutyák. pl előfordulhat hogy még nem tud pórázon sétálni. de sosem késő tanítani! egyedül a játék az amire kölyökkorában talán jobban rá lehet venni. de nehogy azt hidd hogy 4-5hónaposan már megkomolyodnak. még akkor is játékosak. szóval nincs mitől félni :D
2011. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 15-18 hét az már tényleg ideális. Valóban a kettő közötti időszakkal van gond, amikor a félelmek elkezdenek kialakulni. Ez amúgy teljesen egyedfüggő, de 9-10 hetes kor között valóban van egy védőösztönös érési időszak, amikor érzékenyebb a kutya.


Egyébként sokminden mástól is függ. Ha a tenyésztő rendesen foglalkozik, akkor valószínűleg nagyon jól jársz. Ha a mamája gondos anya, akkor sem lehet semmi gond.


Ha viszont a mama rosszul szocializált, és a tenyésztő nem foglalkozik a kölykökkel, akkor szerencsésebb előbb elhozni, vagyis leginkább sosem elhozni, mert az ilyen az nem tenyésztő.

2011. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 11 hetes korában hoztam el a kiskutyám és egyáltalán nem bántam meg, már majdnem szobatiszta volt, az oltásai nagyjából megvoltak, jól szocializált, barátságos kölyök volt.

Ha gondos a tenyésztő, foglalkozik a kölykökkel, akkor nem gond, ha nem 8 hetes korában kerül hozzád.

2011. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!