Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alaszkai malamut vagy a...

Az alaszkai malamut vagy a husky a jobb szánhúzó?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A husky gyorsabb, mint a malamut, de a malamut nagyobb terhet elbír. Szóval szerintem 1-1, miért?
2009. ápr. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Távfüggő is. A malamutok a nagyon hosszú távokon jók. De versenytávokat nézve a husky fogatok a legtöbb távon verhetetlenek. Így a fajtáknak vannak külön kategóriák is.


(Bár attól is függ, hogy milyen husky - a legjobbak ugyanis nem a szibériai, sokkal inkább az el nem ismert alaszkai husky fajta, ill. a hibridek (két fajtatiszta kutya első generációs leszármazottai).)

2009. ápr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Leginkább egyed függő!


Ezért van az hogy egy csapatban vannak húzó és vannak irányító kutyák. Vannak gyengébb és erősebb egyedek, mint ahogyan vannak temperamentumosabbak is. Ezt nem lehet általánosságban kijelenteni hogy egyik vagy másik jobb!

2009. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Pedig pont ez az amit ki lehet jelenteni. Csak meg kell nézni a nagyobb szánhúzóversenyek eredménylistáját. A versenytávok sokkal jobban kedveznek a huskyknak. A malamutok gyorsaságban sosem fognak versenyre kelni a huskykkal ill. a hibridekkel.

(ahogy az is kijelenthető, hogy az agilityben pl. a borderek vernek mindenkit)

2009. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

OFF

Én nem vagyok szakértő, de sztem a mi puli-mudi-pumi fajtáink jobban terelnek, mint a divatos borderek.

2010. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!