Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes a Babeziózis elleni...

Veszélyes a Babeziózis elleni oltás? Mennyi idős kortól lehet beadatni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, hogy ez ellen lenne oltás, a Lyme-kór ellen van csak.
2011. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt az imizolt használják vakcinázásra is, amivel akkor kezelik, ha elkapja a kutya. Én úgy tudom, hogy nem védi ki a betegséget, csak enyhébbek lesznek a tünetei ha elkapja. Ugyanakkor a vesét eléggé megterheli. Én nem adattam be.
2011. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az új oltásra gondolsz?

Amit írtak róla, bizonytalan. Félévente kell adatni. Nem véd, csak gyengíti a fertőzést ,elég drága is mindezekhez.

2011. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam. Az előző kutyám ebben a betegségben pusztult el, és az új kutyámnál mindent meg szeretnék tenni. Az állatorvos ajánlotta ezt az oltást, mondta, hogy félévente kell beadatni, és ez elvileg megvédi. Most 4 hónapos a kutyusom, ezért is kérdeztem. Jelenleg Frontline Combo-t teszünk rá, ez eddig bevált. Ezért is kérdeztem, hogy a Frontline mellé szükséges az oltás, vagy ne szurkáljuk feleslegesen? :)
2011. szept. 4. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
A babesiosis ellen van már vakcina, Nobivac Piro a neve. Az ismertetőjében leírtak az irányadóak. Semmilyen oltás nem veszélyen, ha valamelyik az lenne, akkor nem lehetne forgalomba hozni. Én a kutyámat oltatom vele. A mi állatorvosunk úgy olt, hogy az első oltás után beadja kb 2 hét múlva az ismétlőt, és mindig tavasz közepén ajánlja a beadatását,a kullancsszezon elején, így egy adag véd a kullancsszezonban.
2011. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: veszélyen helyett veszélyes.
2011. szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 7. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!