Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakaja-receptek? Mitől...

Kutyakaja-receptek? Mitől olyan ízletes a konzerves kaja, mit főzzek neki, mivel ízesítsem amit ugyanolyan keddvel eszik?

Figyelt kérdés
Mit tesznek ezekbe a konzervekbe amit annyira imádnak? Ízfokozót? 10 hetes kopómnak föztem csirkenyakat rizzsel pici vegetával, megette mind, de nem ugy mint a konzervet...azért él-hal. Aztán csináltam neki főtthusikból és krumpliból pépet..hm az is oké de látszik hogy nem a top. Száraz kaja közül eddig a Chappit ette ugy ahogy. Még a pedigree-re is huzza a száját.De nekem nincs sok pénzem ilyen drága cuccokra állandóan, akkor inkább főznék neki.
2009. ápr. 20. 15:55
1 2
 1/19 anonim válasza:
10%
Kapjon ételmaradékot. Amit ti megesztek , annak a maradékát.
2009. ápr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

a kutya nem diszno ...

a só szükséglete max negyede az emberének ...

a Chappi meg a Pedigree meg zacskozott szemét ...


számtalanszor kitárgyaltuk a témát, olvass vissza

2009. ápr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
a 200-300 Ft konzerv pedig zsírozott víz ...
2009. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten a kutyáknak főzök husit...és imádják. Persze a saját só-szükségletük szerint, erős fűszerek(paprika,bors...) nélkül.
2009. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

10 hetesen normális kaját kellene ennie ...

minőségi tápot (acana 15 kg kb 11000 Ft)

néha fött hust, májat, tojást, stb.


felnött korában látja majd kárát a mostani silány táplálásnak :(

2009. ápr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Főzhetsz neki, de keverd össze a húst jó minőségű száraz táppal. A kutyádnak fejlődésben van a szervezete, nagyon fontos, hogy a szükséges tápanyagokat megkapja. Ha nem így történik, akkor jelentkezni fognak a hiánybetegségek.
2009. ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Azért sokan felnevelik a kutyájukat főtt kaján... és mit tesz isten élnek boldogan. Nagyanyáink 10-13 éves fajtatiszta v keverék kutyái sosem kapotak minőségi tápot. Hús kell neki az ok de mi abban a baj, ha valaki főz neki? Ha nincs valami speciális igénye a kutyának, és teljesen átlagos kutyáról van szó (nem pl munkakutyáról) szerintem simán lehet neki főzni. A krumpli felesleges nem emészti meg, a vöröshagyma tabu, kifejezetten káros is lehet. Tehetsz bele neki fokhagymát, nagyon-nagyon minimális vegetát zöldségeket, farhátat, nyakat. De krumpli helyett rizs vagy ritkán tészta.Adhatsz neki nyersen is répát, almát, kefirt, sajt, túró stb (kivétel szőlő, csoki) Mondjuk én minőségi tápot adok, az egyszerübb.
2009. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hát bocsi de én nem tudok 11-000 ért tápot venni. Különben is az meddig elég?? Egyenlőre a nyesedék husik far-hát, meg ilyesmi, rizzsel, zöldséggel(ami nálunk olcsó mert kerti) jobban megéri.

Amugy tényleg nem értem hogy miért kell ennyire a tápokat hajtani, sztem ez is egy fogyasztói társadalmi dili. Valószínű annyit nyomták innen-onnan hogy elhittük hogy csak igy lesz egészséges....(Állatboltosok kiméljenek a véleményeiktől).És tényleg a régi kutyák vszinű mind betegek voltak.. hmmm.

2009. ápr. 20. 17:13
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Na szóval: ez tény , hogy nincs mindenkinek 10-12 ezer fonrintja havonta/pár hetente ennyit költeni a kutyára van aki magára nem tud ennyit költeni hetene :S és mamák kutyája faluban élt és ott szerintetek volt pénz ilyen drága kaját venni?hát nem és így is 20 évet élt majdnem 21 világ életében egyszer volt orvosnál (ami nem helyes)

és a hetekben hunyt el :( és olcso tápot kapot és mamám főzőt neki!! DE a lényeg az hogy én a kutyámnak füstölt csontot szoktam venni (120 FT.) és azon 2 napig elrágodik,egyépként veszel neki viszonylag jó minőségű tápot főzöl neki kacsafejét,húsit ilyesmit és hozzákevered a táppal persze igazuk van a többieknek még pici most fejlődik szóval vitamint vegyél neki az a lényeg szeresd és játsz vele sokat tanítsd és mindig legyen friss vize !ja és soha ne sósd meg az ételt akkor inkább ne tegyél bele sót friss zöldség,gyümölcs-->szőlő ne

2009. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Szia

Én azt hallottam hogy a macskakajába ilyen macskafűvet tesznek magyarul "szenvedély betegség szerű" csak állatoknál mármint macskáknál ha rákap az ízére akkor utána a normális fött ételt nem szereti annyira mint konzervet , száraz tápot, mongyuk nem lesz töle nagy baja de nem szabad csak azt adni neki mert teljesen tönkre mennek a belei vagy valami ilyesmi a kutyáknál is ilyesmit raknak a kajába

2009. ápr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!