Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egy alomban születő törzskö...

Az egy alomban születő törzskönyves kutyusoknak miért mindig ugyanolyan kezdőbetűs neveket adnak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert az egy kennelben született almok egymás utáni kezdőbetűket kapnak. (az első A, második B..... ha végetért akkor duplanevet AA, BB)

Így a hozzáértő tudja a név alapján, hogy akutya mikor született és kik a szülei

2011. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem mindenki csinalja igy. Ha igen, akkor legtobb esetben azert, hogy meg tudjak kulonboztetni mar a neve hallatan hogy melyik alombol szarmaznak. A-betuvel kezdodik az elso alom, aztan B-vel a masodik es igy tovabb. De mint emlitettem nem minden tenyeszto csinalja igy. Nem kotelezo, csak megkonnyiti az azonositast, es szerintem tok jol is hangzik.
2011. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vannak, akik témakör szerint csinálják - pl. én is úgy szeretném majd :)
2011. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
57%

Nem mindenki, de sokan.

Vannak országok, ahol ez előírás (pl. Ausztria), sőt néhány helyen (pl. Franciaország v. Belgium meghatározzák, hogy egy adott évben milyen betűvel kell kezdődnie az alomneveknek.)


Kedves Első Válaszoló: Mondanál nekem BB-vel kezdődő kutyanevet? :)))

2011. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsónak: az én kutyám Big Boss of .. - BB :)
2011. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
első vagyok, dupla nevet kapnak. pl a Big Boss.
2011. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
Ja, hogy így! Mondjuk ezt a variációt sem hallottam még, de úgy értettem, hogy pl. BBodri :)))
2011. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!