Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár kennelek?

Magyar agár kennelek?

Figyelt kérdés
Zsemle/sárga színű magyar agár kutyát szeretnék vásárolni majd jövő nyáron, addig szeretném megtalálni a (számomra) legjobb kennelt (aki ilyen színű kutyákat is tart, és tervez almot jövő nyárra), ha esetleg tudok, linkelnétek? Igen, tudom, ott a google, nyugi, már ott is körül néztem, szóval az ilyen megjegyzésektől kíméljetek, ha lehet. Arra is kíváncsi lennék, hogy ti honnan vettétek a kutyátokat (magyar agár kutyátokat), és írhatnátok róluk véleményt is.
2011. szept. 4. 16:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, mivel riasztottam volna el a kérdezőt attól, hogy magyar agara legyen. Felvázoltam, milyen lehetőségei vannak. Verseny, küllem, vadász vonalas kutyák. Ahogy mondtad, mindegyik magyar agár, hiszen a törzskönyvben az szerepel. A tenyésztők lelkiismerete pedig mindenkinek azt diktál, amit akar.

Én személy szerint a munkavonalas kutyákat kedvelem minden fajtából (amiből van). Számomra a küllemre tenyésztés és a kiállítások világa életidegen. Szubjektív az egész, illetve nagy a korrupció.

A versenyagarak legalább teljesítményt produkálnak, mert a másodpercek nem hazudnak (persze a coursing az kissé szintén szubjektívebb és néha vannak furcsa bírói döntések). Fantasztikus látvány mind a pálya-, mind a coursing verseny, aki még nem látott ilyet az ámulni fog. Az, hogy ki mit kever a kutyáiba, egy idő után úgyis látszik, hiába hasonlít a két fajta egymáshoz.

A vadászkennelek között is vannak, ahová szándékosan vittek bele angol agarat a vérfrissítés miatt, de ott munkára szelektálnak, nem külsőre.


Szóval kérdező: amelyik vonal szimpatikus, onnan vegyél kutyát, én elmondtam hogy melyik kb. miről szól.

2011. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szia, mi az Egyetlen kennelből hoztunk kiskutyát, ott favorit a sárga szín, így a párosítás is ennek fényében történt. A gazdi azonban nem tervez 5 éven belül almot, úgyhogy én azt ajánlanám, hogy keresd meg Kecskés Zsófiát, az Olajosréti kenneltől, úgy tudom, ő is szintén a sárga-fakósárga agarakat favorizálja :)
2012. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!