Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ételtől lehet a kiskutyánkn...

Az ételtől lehet a kiskutyánknak baja?

Figyelt kérdés

Amikor elhoztuk élénk, mozgékony kutyus volt. Vettünk kutyakaját neki, azóta lassabban mozog, sokat pihen, ma meg kihányta a reggelijét. Tejet is kap ezen kívül. Lehet a kajától van baja? Esetleg túl etettük volna?

A biztonság kedvéért külön főztünk neki, reméljük jobban lesz, bár most sem tűnik betegnek, de nem akarjuk, hogy rosszabb legyen később a helyzet.


2011. szept. 5. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
mit adtatok neki? mit főztetek? milyen kutyakaját kapott? az előző gazdinál mit evett?
2011. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tejet? Na azt marha gyorsan felejtsétek el.

Milyen kaját adtatok neki? És mennyi idős/milyen fajta kutyáról van szó?

2011. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kutyakonzervet adtunk neki, 8 hetes keverék kutyus.

Tegnap tésztát és húst kapott, ma reggel már nagyon jó hangulatban van. :)

Egyébként megnéztem az összetevők listáját a konzerven és képzeljétek cukor van benne. Én úgy tudom, hogy a kutyának tilos cukrot adni. Lehet, hogy gyorsan felpörgött tőle, aztán meg elment a kedve. Velem is pont ugyanez szokott lenni, hát még egy kiskutyánál. Egyes gyártók totál hülyék, bár azért azt nem gondoltam, hogy a kutyakonzerven az összetevőket is el kell olvasni, mint ahogy az emberi termékeknél...

2011. szept. 6. 07:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Ajaj, szerintem olvass utána sokat a kutyák táplálásának. A cukortól nem lesz baja, viszont a konzervek úgy ahogy vannak hulladékok, minden maradék dzsuvát bele tesznek.
2011. szept. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt gondoltuk, hogy azért a bolti termékek jók, nem mertünk még saját kaját adni egy kölyökkutyának, de ez sokkal jobb lesz így.

Egyébként elég jól utána olvastunk a dolognak: fejlődő kutyának rész húst, 1 rész gabonát vagy zöldséget kell adni. Ezek után jobban bízok a házi kosztban, bolti kajákat nem veszünk neki, ha nagyobb lesz majd kap száraz tápot is, de most még korai lenne neki.

2011. szept. 6. 14:32
 6/8 A kérdező kommentje:
2 rész húst
2011. szept. 6. 14:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Elág trehányul olvastál utána. attól, h valami boti, még nem biztos, hogy (sőt, néhány kivételtől eltekintve sosem) jó a kutyának.


Táplálás: 70% fehérje és 30% gabona és zöldség.

2011. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2 rész hús vagy más állati eredetű fehérje, 1 rész zöldség vagy gabona, az akárhogy is nézem, ugyanaz amit te írtál le tehát 70 és 30%. Ettől függetlenül vettem az adást, gondolhatod, hogy nem a legrosszabbat akarnám a kutyámnak. Az előző kutyánk sosem kapott konzervet (mert őszintén megmondva sajnáltuk tőle) csak házi kaját, és tápot kapott, és 15 évig élt, egészséges kutya volt, kivéve utolsó egy hétben. Ezzel a kiskutyával kivételt tettünk, a legjobbat akartuk neki, de nem úgy alakult a dolog ahogy szerettük volna. Tanultunk belőle, nem kell rögtön ilyen bunkó módon írni, én sem így szóltam hozzád.
2011. szept. 7. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!