Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő milyen fajta kutya?

Ő milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

A törzskönyvébe az van írva, hogy fajtiszta pekingi palotakutya, de egyetlen a közelben élő ilyen kutyára sem hasonlít.


[link]


Ha kérhetem, normális válaszokat adjanak...


2011. szept. 7. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én inkább keveréknek nézem
2011. szept. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Testfelépítésében tényleg pekingi palotára hajaz, de én úgy tudom, hogy azoknak turcsi az orruk, ennek meg nagyon szép, szabályos pofija van.


Amúgy gratulálok, nagyon szép kutyus:)

2011. szept. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A törzskönyvében? Nem az egeszsegügyi könyvében véletlenül? Én nem értem, hogy lehet neki törzskönyve. Honnan van? Mennyiért vetted?
2011. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amúgy sokkal édesebb, mint egy pincsi, de biztos nem fajtatiszta.
2011. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen laikusan szólok hozzá a témához, de összehasonlítva a Pekingi palotakutyát és a képen látható kutyust, abszolút eltérő. A "pofája" egyáltalán nem olyan, mint a fajtának. Mindenesetre a Te kutyusod, szerintem bájosabb.
2011. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal aranyosabb pofija van, mint egy palotapincsinek, de szerintem is az oltási könyvével keverheted:S
2011. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ja tényleg, az az oltási könyv, bocsi
2011. szept. 7. 14:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szép kutyus, még ha nem fajtatiszta is!
2011. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:
Cseppet sem hasonlít a palotakutyára, de nagyon édes!
2011. szept. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Aranyos kutyus, valószínűleg pekingi keverék, mert hasonlít rá a test felépítése, de lényeges eltérések vannak. (orra, szőre stb) Pekingi - Tibeti spániel feeling.

Pekingi palotakutya: [link]

Oltási könyvbe valószínűleg azért az van bele írva, mert az állatorvos ránézésre azt állapítja meg (vagy ha mondják neki, hogy az) bele írja és ennyi. De ez nem garancia.

Én mikor az enyémet elvittem 5 hónaposan (akkor került hozzám) ránézésre írta, hogy palotapincsi. Igaz neki sincs törzskönyve és nem is úgy néz ki mint amit linkeltem, de nyomottabb a pofija mint a Tiédnek és fekete maszkja van neki is és elég nagy szőre, de földig azért nem ér. De neki is Tibeti Spániel beütése is van.


Tibeti Spániel: [link]


Az itteni pincsik amiket így lehet kapni pár ezerért azok kb ennek a kettőnek a keveréke mert így össze mosódott a két fajta. Szóval egy eredeti pekingit azért fel lehet ismerni.

Enyém ilyen: [link] Oldalról sokkal jobban hasonlít a Tibeti Spánielre, csak sokkal nyomottabb a pofija, meg szemből is pincsis a feje, meg a szőre hosszabb szokott lenni, itt is látszik, hogy elől a "sörénye" nagyobb mint a Tibetinek.

2011. szept. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!