Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barmilyen kutyat be lehet...

Barmilyen kutyat be lehet tanitani a szarvasgomba keresesre?

Figyelt kérdés
Hogyan tanitsam meg a kutyam, hogy keresse a szarvasgombat?
2009. ápr. 21. 18:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
minek akarod őt erre megtanítni??? keress inkább egy vaddisznótxDXD
2009. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a disznó megeszi a gombát ha megtalálja...

amúgy a legjobb szarvasgombász kutyák azok a vadászkutyák amiket a vad falkutatására tenyésztettek ki, nem csak hajtani, pl vizslák, tacskó pointer, szerintem, mert jobb a szaglásuk az átlag kutya-szaglásnál, de elvileg bármelyiket be lehet tanítani, bár pl pincsivel meg csivavával nem próbálkoznék

és mindenféleképpen iskolázott kutyának kell lennie, és kell hozzá szarvasgomba is, hogy felismerje mit keres

2009. ápr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Igen ,bàrmilyen fajtàt meglehet rà tanitani, de hamar elkell kezdeni a tanitàsàt.

Vegyél szarvasgombàt ,àssad el nem mélyre,de csak olyan helyen ahol sok tölgyfa van,hiszen ez a gombafajta ott talàlhato.

2009. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a szarvasgomba szezonja decembertol, februàrig.

kolyok korban kell nekiàllni a kiképzésnek.Az a fontos ,hogy a kutya ne legyen több mint 5 honapos.

eloszor is megkell tanitani ,hogy az élelmet a földön keresse. erre nagyon hasznos a sajt.

mar kolyok korban megkell vele ismertetni a szarvasgombàt,és annak illatàt.igaz nem olcso mulatsàg ,de szarvasgombàval kell jàtszani vele.majd eldugni a földön,és szép lassan földet kell rà szorni, söt ajànlatos kiképzésnél a szarvasgomba köré sajtot tenni,és az keveredik a gomba illatàval,majd amikor màr szépen keres,lassacskàn a sajtot mellözni ,igy belerögzödik a szarvasgomba illata.

Mindennapi foglalkozàs.

2009. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen kiképzés, az ismerősöm labradorja járt rá. Keresd meg, iratkozzatok be, egyedül nem hiszem, hogy ngy ötlet lenne... Kell hozzá engedelmes képzés, de ahogy az melített kutyát nézem, nem lehettek valami szigorúak.
2009. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat,az en kutyam olyan jatekos,hogyezt soha be nem lehet tanitani,nalunkfele sok a szarvasgomba es jo lenne egy jo kutya is.
2009. ápr. 21. 20:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha játékos a kutya, az épp hogy előny.
2009. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Ne is kezdj bele otthon!

A nyomkeresés a legnehezebben tanítható dolgok egyike, nem hiába végzik profik!


fölösleges vele kínlódnod!

2009. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem igaz h csak profik tudják... szerintem a kereseést az egyik legkönyeb megtanítani a kutyának mivel ösztönös... de az nem ösztönös h gomba szagot keresnek, inkáb őzet stb.. nos ha erről sikerül lenevelni majdnem sikerült elérni a célod... az én kutyám 2 éves és a szagmintát azonnal megtalálja (labrador keverék) ha elásom a földbe az U vitamint 10 méterről megérzi odarohan és kiássa... ez mind szép és jó, de erdőbe az őz szagra megy... jobban érdekli mint a falat vagy akármi más... kiskora óta tanítom erre, minden nap foglalkoztam vele, ha kaptnék most 1 kiskutyát már nagyobb tapasztalattal tanítanám, és szerintem menne is. ugyhogy itt a kulcsszó az h ne add fel :) hátha szerencséd lesz a kutyád talál egy kapitális példányt amit 1 millár eladsz :D
2011. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a vadisznoról meg anyit h leharapja az ujjad :D ha azt nem akkor a szarvasgombát eszi mg előled olyan gyorsan kiturja... ha véletlenül elöbb vennéd észre a gombát mint a diszno orra, ami szinte lehetetlen, hisz a diszno még akkor is a földet túrja mikor nics ott semmi, szval elég nehezen menne így...

de ha mégis, fogsz egy sokkolot és belenyomod, mivel olyankor viszafogni nem lehet a disznót ha kaja van elötte... de ez állatkínzás is egyszerre és lehet többet nem is keres gombát mert ha talál mindig megráztad :D


"a kutya meg az ember legjobb barátja" :D

2011. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!