Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik együtt tartása jár...

Melyik együtt tartása jár kevesebb/több konfliktussal? És miért?

Figyelt kérdés

1. Ivaros kan - ivartalanított kan.

2. Ivaros kan - ivaros kan.

3. Ivartalanított kan - ivartalanított kan.

4. Ivaros szuka - ivartalanított szuka.

5. Ivaros szuka - ivaros szuka.

6. Ivartalanított szuka - ivartalanított szuka.

7. Ivaros kan - ivaros szuka

8. Ivaros kan - ivartalanított szuka


Igazából mindegyik variáció érdekelne, hogy melyik miért jó vagy éppen miért nem jó.


2011. szept. 9. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésed értelmetlen.

Javarészt a nevelésen múlik, és óriási különbségek lehetnek az egyes fajták között.

2011. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

1. Ezzel nem lehet gond mivel az ivartalanítot kan nem dominál. Így nincsen rivalizáció hogy ki legyen a főnök.


2. Hát ez nevelés kérdése nekem 3 ivaros kan kutyám van. Egyetlen egyszer sem verekedtek egyszer volt egy kisebb vitájuk eldőlt ki a főnök és kész azóta semmi gond békessségben el vannak.


3. Ezzel nem lehet semmi gond mivel egyik sem fog rivalizálni. de viszint el fogják döntrni ekkor is hogy ki a főnök.


4. 5. 6. ezekkel semmi baj nem lehet mivel a szukák egyálltalán nem rivalizálnak de ők is eldöntik persze hogy ki a főnök maguk között akár ivartalanított akár nem.


7. Hát ezzel az lehet a probléma ha nem tenyészteni szeretnéd a kutyát akkor lesz egy sok felesleges kölyök minden évben 2x is akár. De mondjuk meg lehet oldani én tenyésztő vegyok és meg lehet olda ni hogy a szukának így se legyen kölyke de amúgy ha nem tüzel a szuka akkor semmi gond.


8. Házzzel nem lehet semmi gond. A 2 nem amúgy is jól el van egymássla.

2011. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

második vagyok


ja és azt kihagytam hogy mind a 2 nem akár ivartalanított akár nem akkor is el fogják dönteni hogy ki a főnök...


saját tapasztalat!

2011. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1.néha előfordulhatnak konfliktusok az ivaros kan kezdeményezhet mondjuk egy kis csetepatét, de alapjáraton jól kijönnek

2. sokszor előfog fordulni, hogy verekednek, állandóan a dominanciájukat fogják firtatni egymásnak.Akkor is ha kölyökként kerülnek össze.Nálunk ez volt sajna.

3.Nagyon jó-ideális választás

4.Nem fognak verekedni, de előfordulhat álvemhesség az ivarosnál

5.Esetleg ritkán összekaphatnak, de mondjuk fajtától is függ.A szukák elég jól kijönnek egymással, de az előfordulhat, hogy álvemhesek lesznek.

6.Nagyon jó-ideális választás.

7.Nagyon jól kijönnek, de a szukát tüzelés idején elkell zárni ez kb 3-4 hét.Ha nem zárod őket külön akkor sok kiskutyára számíthatsz és nem sokáig fog élni a szukád.

8.Nagyon jól kijönnek, nincs szaporulat.Ideális választás.

2011. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

15:39 Kösz, a semmit!!


15:40 Köszi szépen az értelmes választ, sokat segítettél. Jelenleg egy ivaros kanom van és csak azt szerettem volna megtudni, hogy melyik lenne a legjobb mellé, ivartalanítani nem szeretném, mert kiállításra járok vele. A többi meg csak kíváncsiságból érdekelt! :) De természetesen ivaros szuka nem lesz mellette!

Azt megkérdezhetem, hogy milyen kutyusaid vannak?

2011. szept. 9. 15:49
 6/11 A kérdező kommentje:
15:48 Neked is köszönöm!!!
2011. szept. 9. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"az ivartalanítot kan nem dominál"

dehogynem dominál... ha már beérett kan, mikor ivartalanítva lett, akkor a heréi eltávolítása nem jár a kutyánál agymosással. a domináns kutya domináns marad. több kutyára épített tapasztalat.


"a szukák egyálltalán nem rivalizálnak"

megint téves! rivalizálnak, sőt, néha rosszabbak, mint a kanok, igazi "sárkányok"... nyilván fajta/egyedfüggő a dolog, de a kijelentés ebben a formában mindenképpen hibás.


amúgy stimm.

2011. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Pedig azt elsőnek nagyon is igaza van! A gazdán is múlik, a kutyák fajtáján is!

A domináns kutya iv. után is domináns marad, a rend a falkában a gazdától függ, ha vezére a kutyáinak, akkor nincs balhé.


2 ivaros szukám van és 1 ivartalanított domináns kan kutyám. Nincs balhé közöttük!

2011. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

15:40 vagyok


mind a 3 ivaros kan


Puli keverék ( közepes tesztű) Puli( fajtatiszta) Foxterrier-Tacskó keverék

2011. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
barátnőm kan golden retrievere a műtét után lett rohadtul domináns minden kan kutyával szemben.
2011. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!