Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék falkavezére...

Nagyon szeretnék falkavezére lenni a kutyámnak, ez baj?

Figyelt kérdés
Több kutyapszichológiával foglalkozó könyvet elolvastam, és szeretnék falkavezér lenni. Sokak számára furának tűnhet, hogy miért tartom be az olyan dolgokat, hogy üdvözléskor nem üdvözlöm rögtön a kölyökkutyust, de engem most az motivál, hogy majd felnőttként remélhetőleg kiegyensúlyozott kutya lesz belőle, aki szívesen működik velem együtt, és engem követ. Nekem kifejezetten tetszik az, hogy én határozok meg mindent. :) Rosszul gondolkodok? Itthon furának tartanak nagyon...
2011. szept. 10. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vezér legyél, ne diktátor. Csak azt tudod visszakérni amit meg is adtál neki. Ha még csak nem is üdvözlöd, miért várod el ezt tőle? Téged is frusztrálna. ha köszönésre se méltatnának.
2011. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Te legyél a falkavezér, ez alap.
2011. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem baj,minden kutyagazdának falkavezérnek kéne lennie!!
2011. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Csinálod a jó nagy marhaságot. Nem írta a könyv, hogy a vezértnek joga van a szokásokkal ellentétes dolgot is művelni? Mert kellett volna, piszkosul nem attól leszel ugyanis vezért, hogy figyelmen kívül hagyod a kutyát. Arra meg ne nagyon szímts, hogy szívesen fog követni, hiszen jelenleg pont azt tanítod neki, hogy te szemét vezér vagy, akinek a parancsait végre kell hajtani és kész. Lehet ezt is, csak akkor nem társat nevelsz.
2011. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia! Egy-két dolgot betartok amit írnak, de ez nem azt jelenti, hogy nem törődök a kutyámmal sőt! A családban én vagyok az aki enni ad neki, aki játszik vele, aki labdázik, aki parancsszavakra tanítja. Aki foglalkozik vele, hogy ne csak egy ugató "jelzőrendszer" legyen, hanem egy társ. Én örülök a legjobban, ha megcsinál a kutya valamit mert ÉN kértem rá, ha hűségesen követ, ha vár rám, ha szeret. Soha nem halasztanám el megdicsérni amiért mondjuk leült, mert az ejtettem ki a számon, hogy ül, nemcsak kajával, hanem szóval, és érintéssel is! Bánjak én is ezek szerint úgy a kutyával mint a többiek, hogy ugassál kutyuska erre való vagy, ha ezt megcsinálod akkor minden ok? Most persze mindenkinek a kedvence a kiskutya, de már mondják, hogy felnőttként majd nem lesz ilyen aranyos. Már hogyne lenne aranyos egy felnőtt hűséges kutya is? Ezek szerint én vagyok a szívtelen diktátor, mert azt szeretném, hogy tanuljon a kutya?
2011. szept. 10. 15:40
 6/11 A kérdező kommentje:
Viszont hogy a várjam el, hogy tanuljon a kutya, ha hagyom neki, hogy akkor méltóztasson odajönni, meg "behódolni", mikor neki van kedve?
2011. szept. 10. 15:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt túlbonyolítani.

Legalábbis nekem minden jön magától és együtt tudok működni vele MINDENBEN. Tényleg bárhva nyugodt szívvel vihetem magammal,mert tudom,hogy csak azt fogja csinálni amit szabad és mégse ütöttem meg még sohase és nem is könyvekből tanítom ,sőt ő az első kutyám,szerencsére már 4 éve társam és még jó sokáig az is lesz. Szerintem ezt az egész vezérség dolgot nem kéne túlzásba vinni.

De mindenkinek maga dolga úgy tartania a kutyáját ahogy akarja,lehet úgy is ,hogy a kutya egyenesen retteg a gazdájától és úgy is,hogy a kutya magas ívben leszäja a gazdáját sok lehetőség van...

2011. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van, itt untam meg a dolgot! Én is azt fogom csinálni amit a többiek, elmegyek suliba, hazajövök, játszom vele egy kicsit, kiviszem neki a kaját, ölelgetem, simogatom, úgyis még kicsi, hadd élvezze ki magát, hadd játszadozzon. Azt csinál amit akar, nekem is könnyebb így mint parancsszavakat tanítani, odafigyelni, hogy ne húzza a pórázt, meg megvárni, hogy lenyugodjon, mikor elkezd ugrándozni, meg harapdálni. Tegyen azt amit szeretne, ha majd gond lesz vele, akkor majd megneveli valaki. Eddig ugyanis csak rám hallgat, a többiekre rá se bagózik csak akkor ha odamennek hozzá simogatni. Hozzám jön oda leghamarabb, aminek eddig nagyon örültem, mert boldog vagyok, hogy valakinek szüksége van rám, és várja, hogy foglalkozzak vele, mert tőlem függ, de nekem is könnyebb lesz így sokkal, ha csak szeretgetni kell, fegyelmezni meg sosem. :)
2011. szept. 10. 16:20
 9/11 anonim ***** válasza:
nem értelek. mit reagálsz így túl mindent?
2011. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha téged is megtámadott volna a saját kutyád akkor te is lehet hogy inkább túlbonyolítanád...
2011. szept. 11. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!