Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannomat hogy taníthatnám...

Dobermannomat hogy taníthatnám be arra, hogy másokat megtámadjon?

Figyelt kérdés
Be szeretném tanítani 5 hónapos dobermanomat arra, hogy az idegeneket megtámadja. Persze, csak annyi szándékom lenne vele, hogy ha a város szélén késsel jönnek rám, akkor elengedhessem a kutyát és ne essen bántódásom (bátyámnak van egy ilyen tulajdonságú rottweilere {aki nem szívlel engem} és a múltkor sétáltatás közben 3 késsel felfegyverkezett embert tett ártalmatlanná, pedig ő semmilyen képzést nem kapott, szóval az én kutyám még jobb lehetne). Hogy lehetne erre egyszerűen betanítani? A válaszaitokat előre is köszönöm.
2011. szept. 10. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos ezt otthon nem nagyon lehet neki megtanítani, ha pedig mégis, veszélyes lehet. Pl. mi van, ha egy ember közeledését ő támadásnak veszi? Akkor altathatod el, ráadásul keményen megbüntetnek.

Kutyasuliban szokták tanítani az őrző-védőt, ott parancsszóra fog és ereszt a kutya. Szerintem oda vidd:)

2011. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskola, jobbat nem tudok. Otthon ne próbálkozzatok, még a végén titeket támad meg mert félreérti.
2011. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bírom az ilyen kérdéseket... Én elhiszem, hogy szeretnéd, hogy megvédjen a kutyád, de azt is értsd meg, hogy az ilyen otthon tanítások nagy kockázatosak főleg ilyen fajtáknál. Nem minden kutya olyan természetű, mint a bátyád rottweilere. Kutyaiskolában, megfelelő körülmények között őrző-védő foglalkozás keretén belül tedd.
2011. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt se felejtsd el, hogy a kiképzett támadó kutya olyan, mint egy fegyver. Tehát kizárólag akkor képezd ki, ha te magad is megkapod a megfelelő képzést a kutyával együtt.


Ez pedig csak egy profi kutyaiskolában lehetséges.

2011. szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
CSAK KUTYAISKOLA! Ott kaphattok mindketten profi képzést! Mi van, ha elereszted, de nem tudod visszahívni? Vagy épp nem csak ártalmatlanítja a "támadóidat", hanem meg is öli őket? Vagy ha félreértelmez egy heves mozdulatot és egy gyereket kap szét? Akkor biztonságra vágyó gazdiból, gyilkos is lehetsz. Ennek nagy súlya és felelőssége van, és otthon megfelelő kiképzést sem biztosíthatsz neki. Vidd el kutyaiskolába!
2011. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a kutyaiskolával az a gond, hogy időm se nagyon lenne hozzá, de főleg pénzem nincs. Amúgy ha a bátyámnak sikerült a kutyáját jól nevelnie, úgy, hogy nem különösebben tanítgatta, akkor nekem is sikerülhet, főleg, hogy a dobik okosabbak mint a rottweilerek, és én sokkal többet tanítanám.
2011. szept. 10. 16:30
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor se tedd magad otthon ezt.
2011. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"dobik okosabbak mint a rottweilerek"


Mégis a bátyád kutyája az, aki tanítás nélkül is tudja a dolgát! :)

A kutyád, ha veszélyben vagy, minden képzés nélkül meg fog védeni. A hangsúly azon van, hogy ha kell majd, Te meg tudod-e állítani?! Legyél a vezére, tanítsd a kutyádat a behívásra, engedelmességre, arra, hogy ha valami rosszat csinál, akkor egy parancsra abbahagyja!

2011. szept. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó idegrendszerű kutya, legyen az bármilyen fajta, a gazdáját az élete árán is megvédi. Viszont ez a kutyus, csak 5 hónapos. 1 éves kor előtt nem képzünk célirányosan kutyát. Életben tartjuk a zsákmányszerző ösztönét, és nagyon megtanitjuk neki a fegyelmező munkát. Ha már 100%-os a kézbentarthatósága, akkor lehet örző-védő feladatokat gyakorolni. De ezt Te egyedül nem tudod. Miután valakinek fognia kell a póráz végét. a jó dobermann közömbös az idegenekkel, magabiztos, és kiegyensulyozott. Ne haragudj, Ti merre laktok, hogy állandóan késes emberek járkálnak?
2011. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A bátyádnak szerencséje volt, mert a kutyája egy jó idegrendszerű egyed. Olyan, amilyennek lennie kell egy rotinak.

Eleve a Te kutyádról még nem is lehet ennyi idősen tudni, mit örökölt a fajtája tulajdonságaiból.

Ha a dobid is jó kutya, akkor nem is kell külön tanítani arra, hogy felismerje, ha valódi helyzet van és képes reagálni is rá.

2011. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!