Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen trükkökkel taníthatnám...

Milyen trükkökkel taníthatnám meg a kutyának, hogy egyáltalán ne húzza a pórázt sétáltatáskor?

Figyelt kérdés

Nem bolond meg semmi, csak mindig húzza egy KICSIT, szerencsére nem nagyon. De én azt szeretném, hogy egyáltalán ne húzza. Hogyan taníthatnám meg neki?


1,5 éves keverék kutyus!


köszi a válaszokat!


2011. aug. 3. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
rántasz 5ajtaegyet
2011. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mindig tessékeld magad mőgé.

told hátre a lábaddal,illetve menny elé.

2011. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg se nem előtted,se nem mögötted; tehát MELLETTED a helye.

Vigyél magaddal a séta közben jutalomfalatkákat.

Egy kisebb rántással húzd magad mellé és mondd neki,hogy lábhoz (esetleg valami kézjelet mutass ugy könnyebben tanul),aztán adj neki falatot. Utána megint el fog indulni előre, ismételd meg.

Nekünk bevált,mikor már csak annyit mondtam lábhoz,a kutya tudta hol a helye ,rántás nélkül mellémtalált:)

2011. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekünk a rángatás nem vált be, viszont az, hogy ha előttem volt, és kezdett megfeszülni a póráz, hirtelen megfordulta, a pórázt szorosan a derekamhoz fogtam, és elindultam a másik irányba. Talán ez a legállatbarátabb módszer, a folyamatos megállás mellett. Nekünk már az első sétánál voltak jó periódusok, amikor már egy egész utcát tudtunk menni húzás nélkül, mára pedig akármeddig elmehetnénk:)

Persze kisebb kitérések mindig vannak, ilyenkor kell korrigálni a viselkedést!

2011. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a forgolódás jött be, csak én nem vártam meg, hogy megfeszüljön a póráz, hanem amint előzőtt rögtön fordultam. És ezt következetesen, hónapokig. Persze a vége felé már csak erős ingerkörnyezetben volt probléma, de én a mai napg fordulok, ha jön szembe mondjuk egy kutya, akivel haverkodni akarnak, és ezért húz. A másik gazdi megérti, és kivárja míg szép lassan odaérünk.


Ha siettem valahova, akkor meg falattal gyere lábhozzal sietés.

Szerintem a falat az kevés ahhoz, hogy ne húzzon. Az akkor múködik, ha éppen feladatot teljesít a kutya, de ez egy tanítási feladat. Az meg, hogy ne húzzon, az ösztönkezelés és ahhoz bizony kell a kelemetlen inger.

Fojtót, haltit, meg ilyeneket csak legvégső esetben használj, jobb ha eszköz nélkül tanul meg szépen menni.

2011. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A pórázt nem szabad rángatni!

Ha normális a póráz akkor, ha előre megy nagyon, te kezdj el hátrálni, és a póráz feszülni fog. Akkor majd megérti, hogy nem fog hamarabb eljutni egyik helyről a másikra, és visszamegy hozzád. Ha visszajött, akkor alaposan dicsérd meg, még jutalom falatot is adhatsz neki. Ezt addig ismételd, amíg nem tanulja meg.

Az automata póráznál azt a jutalomfalatos trükköt is alkalmazhatod, amit már leírtak előttem, vagy azt is használhatod, amelyiket fentebb írtam le. De a lényeg, hogy semmiféleképpen, NE RÁNGASD!

2011. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ mindenkinek!

Rángatni nem sűrűn szoktam, de ha azt teszem csak lágyan nehogy megsértsem!

Szerintem maradok a forgolódós módszernél és viszek egy kis kaját is magammal!

De amúgy azt vettem észre, hogy csak erős ingerkörnyezetben viselkedik úgy, egyébként szépen jön. Mindenesetre gyakorolni fogok vele minden nap :)

2011. aug. 3. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!