Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort mivel lehet a...

Labradort mivel lehet a legegyszerűbben megtanítani sétálni?

Figyelt kérdés
nem rég került hozzám, és eddig nem volt túl sűrűn sétálni.. nagyon húz sétánál :( próbáltam a forgolódós módszert, haltit is, de amint lekerül róla ugyanúgy megy mint a hülye..:(
2011. szept. 10. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt semmi módszer.Megfogod, ráteszed a pórázt, aztán szorosan láb mellett tartod, egy idő után feladja, hogy magát fullassza...
2011. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
elsőt adom ..;)
2011. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hogy sétálni akarod vinni X))
2011. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát jó, csak egy 45 kgos kutyáról van szó, nem egy 2 kilósról.. úgyhogy nem olyan egyszerű láb mellett tartani.de azért köszi...
2011. szept. 10. 18:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld kajával vezetni és ha szépen jön oda adod neki:)

Vagy ha labdát szereti azzal, vagy más játékkal

2011. szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ránts rajta nagyokat,nem kell folyton visszahúzni ,amikor szépen megy,rádnéz jutalmazd!Az enyém már egész ügyesen sétál,esetleg vegyél neki hosszabb pórázt nem valószínü,hogy melletted fog menni, de nem húz és már az is valami :)
2011. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ha szépen jön folyamatosan jutalmazom :) viszont ha húz, akkor nem néha teszi, hanem folyamatosan. próbáltam a hosszabb pórázt, 2mes, de akkor előremegy és húz.
2011. szept. 12. 15:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Retriever póráz kimondottan labiknak,1 hét alatt megtanul sétálni! Sok sikert,nekem is labin van és adtam neki 1 hetet ügyesen okosan normálisan sétál.jutalom nem mindig kell,mer nm hiába retriever ;) !
2011. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 nory0722 ***** válasza:
100%

A halti jó kezdet,de ne vedd le róla. Én a beagle-met tanítottam ezzel,nálam is ez volt a baj,mikor lekerült. Így azt csináltam,hogy már tudta,hogy ha lábhoz van,nem teheti le az orrát. Egy idő után a nyakörvre csatoltam a pórázt,de a halti rajta maradt,mikor már ez is ment,akkor vettem le a haltit. Néha még volt egy-két korrigáció,de nem sokáig. Segít,ha pl eleinte betonon viszed(ott nincs annyi szag),aztán térsz át füves részre.


Egyébként mi 2évig jártunk suliba,mindent mondtak,egyik sem vált be: menjek gyorsabban,forgolódjak,de akk is letette az orrát. Aztán a halti segítségével,és utána a fojtó nyakörvvel sikerült. Én makacsabb voltam,akár hányszor letette az orrát,megrántottam a pórázt felfelé,így felemelte,10-15 perc után megunta,4-5 alkalom után egyszer sem tette le,ha lábhoz vezényszó volt/van.

2011. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

de vedd le haltit!!! egy retrievernek NEM VALÓ HALTI MER RETRIEVER!!!!!!!!!!!!! ha csak nincs benne valami más..

az más mer az beagle.róluk nem is csodálkozok tudom milyenek.kutya suliba se vidd,az számomra ciki,ha egy retriever kutyasuliba van!


A RETRIEVER PÓRÁZ LABIKNAK 1 hetet adj!és megtanul sétálni fölös halti meg lánc meg szöges nyakörv.........

2011. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!