Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül melyiket? És...

Ezek közül melyiket? És jennelből mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Boxer, Németjuhász, Közép-ázsiai juhász


Gyerekbarát, Kiskutya"barát" :D

őrző-védő, házőrző!

könnyen tanítható

napi hány ezer gramm kaja kell neki

És tényleg mennyi kennelből kb.


2011. szept. 10. 18:05
 1/6 A kérdező kommentje:
*kennel
2011. szept. 10. 18:06
 2/6 A kérdező kommentje:
v Cane Corso
2011. szept. 10. 18:12
 3/6 nory0722 ***** válasza:
Német juhász vagy boxer. A másik kettő nem biztos,hogy jó gyerek mellé. A német juhász nagyon jó munkakutya,ha jól csinálod,könnyen tanul,de erős kéz+suli kell hozzá. Kennelből? 70-80 tól a csillagos égig. Attól függ,milyen táppal eteted,de kb napi 6-700 gramm kaja kell egy 30-35 kg-os kutyának.
2011. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem közép-ázsiaim van.


+ ma hoztak a kutyasuliba még egyet, a nő azt kérdezte tőlem, hogy jót tanácsoltak-e a barátai, tényleg ostorral kell-e nevelni..........


a boxerről, corsoról nem tudok nyilatkozni, német juhászt csakis drágán, jó kennelből érdemes szerintem beszerezni, mert sok köztük a beteges és ideggyenge.

ha viszont jó tenyésztőtől veszed hobby célra, készülj fel, hogy éjjel-nappal foglalkozni kell vele, kutyasuliba járni, agility, apport, hogy szellemileg is lefáraszd...



közép-ázsiairól tudd:


gyerekbarát, a gazdáit egy manccsal sem bántaná, de tilos erőszakkal nevelni, akkor elvadul.

persze ez nem azt jelenti, hogy minden meg van neki engedve!

csak legyél határozott, de kedves...


nagyon fontos!


ha sétáltatod, egyik napról a másikra cuki kis szőrgolyóból átvált ad területvédővé, közterületen el lehet felejteni, hogy akár egy kihalt mezőn is elengedd a pórázról, mert jaj annak, aki arra téved... (meg neked, mert irány a dutyi.)


nagy felelősség egy ilyen kutya, a többit, amiket felsoroltál egyszerűen játékszernek tekinti...



de mondom, a gazdáival egyébként iszonyú édes, nem is gondolná az ember, hogy ki tud fordulni magából...


ja, és más kutyákkal is nagyon jól megfér - de csak családon belül, a falkatagokkal!

nagyokat fognak játszani, ezzel nem lesz gond.


de amikor elkezd kamaszodni, más kutyákkal sem nagyon fog kijönni...



ha van még egyéb kérdésed, érdekel a fajta, szívesen mesélek róla, adok tanácsokat, mire figyelj, kitől szerezd be...

(pl. műanyag edényben ne adj neki kaját, mert felzabálja az edényt is...:D)

2011. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nory0722 ***** válasza:

hát igen,a káj-jal az a baj,hogy ma már nem csak nyáj őrzésére használják,hanem verekedtetésre is,ami a n.juhászról illetve a boxerről nem mondható el. Én személy szerint nem igazán szerettem a n.juhászokat,mert tényleg sok az ideggyenge,főleg,mivel nem is foglalkoznak,az meghülyül. De már 6hete tanítom k.anyámék 3éves n.juhászát,és egyszerűen imádom. Az a változás,amin keresztül ment,bolond kutyából nyugodt,engedelmes lett,hát megszerettem a fajtát.


Bár nekem örök kedvenc marad az argentin dog:) ezeknek mindnek megfelel,bár én nem fogok venni soha szerintem,maradok a staffinál,mivel ott könnyebben találok jó tenyésztőt,aki megbízható is,és nem kell több 10ezret költeni dokira.

2011. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Boxer!

A gyerekeket nagyon szereti, más kutyákkal is jól kijön, ami a többi fajtáról nem igazán mondható el. Nagyon értelmes, könnyen tanítható kutyák. A német juhászt nagyon elcseszték, rengeteg a félős vagy agresszív, diszpláziás kutya. A közép-ázsiaihoz határozott, kemény kéz kell, különben balesetveszélyes.

2011. szept. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!