Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Sima" yorkshire terrier...

"Sima" yorkshire terrier szülőktől is születhetnek más színű yorkik? (lent)

Figyelt kérdés

Pl.: Biewer yorki

Biro yorki

Golddust yorki


2011. szept. 10. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

én nem értek a yorkikhoz, de genetikailag elvileg elképzelhető.

ha ez csak színváltozat, akkor lehetséges.

bioszból fogjátok tanulni az allélokat, az öröklődést...:)


ha pl. a nagyszülők közt volt egy barna foltos, attól még lehet az összes kölyök simán fehér, de a barna foltos génjei ott vannak a kölykökben is.

ha az az alom is kölykedzik, akkor van rá esély, hogy az "unokák" között is lesz barna foltos.


(az én kutyám anyja pl. fehér-tigriscsíkos volt, az apja fehér-szürke foltos, az enyém pedig fekete-fehér.)

2011. szept. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A biewer yorki (tudomásom szerint) a sima yorki színhibás változata (a többi szerintem eleve más fajta /???/).

Ha egy sima yorkit kereszteznek biewerrel, abból sima yorkik jönnek ki, fehér mellfolttal. A génkészletükben félig biewer, és félig sima yorkik, de sima yorkinak látszanak.

Ha ezt a fél biewert fedezteted egy biewerrel, akkor annak 50% az esélye, hogy lesz benne biewer kölyök is. Ha a fél biewert szintén egy fél biewerrel rakod össze, ott 25% az esélye a biewer babának.

Az esélyek kölykönként értendők, tehát nem biztos, hogy az alom 50%-a ill. 25%-a biewer lesz. Csak a kicsinek ennyi esélye van arra, hogy ilyen legyen.

Ezt egy yorki tenyésztőtől hallottam.

2011. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A yokshire standardjében le van írva, hogy hogy KELL kinéznie.


"SZÍNEZET: A nyakszirttõl a farok végéig sötét acélkék (nem ezüstös kék) szõrzet borítja a testet, melybe nem keveredhet fakó, bronzszínû vagy sötét árnyalat. A mellkason sûrû, fényes tan-színû szõrzet. A tan-színû szőrzet a gyökerénél sötétebb, mint a szõrszál közepén, a vége felé egyre világosabb."


"HIBÁK: A fenti leírástól való bármilyen eltérés hibának minősül."

2011. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!