Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeptember 8. -án lett ivartal...

Szeptember 8. -án lett ivartalanítva a kutyám és októberben már szeretnék vele elkezdeni agilityzni. Túl korai lenne?

Figyelt kérdés

Ugye pár napja lett ivartalanítva a szuka kutyám, de már ma semmi baja. Néha leáll egyet nyalint a sebén, de mindent ugyanúgy csinál. Rohangál, ugrál, játszik, ha nem tudnám hogy "beteg" nem is gondolnám. Tényleg semmi baja már most, de azért még teljesen a seb ugye nincs meggyógyulva. Azt szeretném kérdezni hogy túl korai lenne októberben elkezdeni az agit?


Köszönöm! :))


2011. szept. 11. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nagy hasi mütét, ilyenkor embereknek is min. 2 hónap nyugit javasolnak.
2011. szept. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor inkább novemberben? Vagy még az is korai?
2011. szept. 11. 18:45
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Ha, még nincs begyógyulva a seb, akkor ne hagyd, hogy nyalja, mert a kutya allergiás a saját nyálára és csúnyán elfertőződhet.
2011. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ilyet még soha nem hallottam, és a doki mondta, hogy nyalni nyalhatja csak tépkedni nem szabad hagyni!
2011. szept. 11. 21:16
 5/10 Catz ***** válasza:
100%

Nekem 8-an lett ivartalanitva.

Mi oktober 22-en kezdünk egy 7 hetes alapfoku engedelmes tanfolyamot utana kezdhetünk agilityzni.

De nehogy azt gondold, hogy "egeszseges" kutyakat is azonnal ugratnak.

Elsö körben megismertetik a szlalomot, az ugro akadalyok lecei is a földön vannak, hogy a kutya szokja, hogy a ket rud közt kell menni.

Következik a kukac, azon is csak at kell menni, meg a zsakos alaguton is.

Amig eljuttok a megeröltetö, felugro, felrohano akadalyokig, addigra mar teljesen jol lesz.


Hova fogtok jarni? :)

2011. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy hogy megy ez az egész, már itthon i az irányítást gyakorlom vele, csak nem akarom siettetni, hogy utána baj legyen esetleg..
2011. szept. 11. 22:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ekkora hülyeséget hogy a kutya allergiás a nyálára még életemben nem hallottam.

Lényeg a lényeg: nekem azt mondták hogy még három hétig azért ne vigyem megerőltetőbb hosszú sétára, de az agilytizés lehet hogy más tészta nem tudom. Ha nyugodt akarsz lenni inkább várd meg a novembert. Ha vársz abból baj nem lehet.

De pontosan a tudat ami legyengít, ezért az emberek gyengék. A kutyák viszont nem emberek, és mivel az anyagcseréjük is gyorsabb, szerintem hamarabb is gyógyulnak!

2011. szept. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. VAGOK


"Az kutyaallergiát okozó allergének olyan fehérjék, amelyek a kutyák nyálában, illetve a korpa formájában megjelenő elhalt bőrsejtekben találhatók meg." [link]


Tévhit:"Nyalja a sebét, hogy gyorsabban gyógyuljon."

A kutya szájában lévő nyál sok veszélyes sebfertőzést okozó baktériumot tartalmaz. Különösen káros, ha a gyógyuló műtéti seb nyalását nem akadályozzuk meg.

[link]


Na idefigyelj, attól hogy tudatlan hülye vagy, nem kell egyből leszólni másikat. Amit, mondtam azt az állatorvos mondta nekem és tapasztalatból is tudom, mivel már több műtét utáni kutyánál is láttam.

Szóval tényleg gratulálok, segíteni akarok és a hozzá nem értők rányomják hogy nem jó választ adtam, csak azért mert még nem hallottak róla.

Tényleg, biztos nagyon kellemes lesz a kutyának, ha mégis elfertőződik a seb jól bedagad és a varrat belevág a húsába.

Gratulálok nektek!

2011. szept. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És akkor mi van a természetben? Minden állathoz majd állatorvos fog rohangászni?

És mégis miért tudja akkor meggyógyítani magának az olyan állat a sebét akit állatorvos nem látott?

Hagyjuk már ezt!

Ez kb. olyan mint amikor azt mondták hogy kiderült: az alma is roncsolja a fogakat mert savat tartalmaz. Meg hogy ez is egészségtelen meg az is, de arról senki sem beszél hogy minden élelmiszerünk tele van mérgező adalékanyagokkal.

Az orvosok is mindent beadnak nekünk csak hogy féljünk, és rögtön rohanjunk hozzájuk, és még több pénzt fizessünk.

Ja meg tetszik a táp ivartalanított macskáknak! Úristen milyen világ ez?

A hülye tápokat is a hülye állatorvosok ajánlják, meg a hülye tenyésztők akik persze le vannak szerződve a gyártóval. Pedig a kutya is meg a macska is mindig is húsevő, ragadozó állat volt és mindig az is marad! Nem pedig ropievő!

Ja és ha már itt tartunk a mi orvosaink is beadnak nekünk minden szart, csak a pénz miatt. Akkor meg miről beszélünk?

Amúgy én még nem láttam olyan sebet ami begyulladt volna amikor a kutya nyalta, sőt fordítva volt.

2011. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még valamit elfelejtettem. Az én kutyám nem tudta nyalni a műtéti sebét mégis begyulladt.

Mióta az ember beleavatkozott az életükbe, csak azóta kell ez a sok hülyeség, addig simán elvoltak nélkülünk.

De most már nem is kutyák, hanem valami szuperkényes hibridek lettek.

2011. szept. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!