Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítva is lenne veszeke...

Ivartalanítva is lenne veszekedés a kutyáim között?

Figyelt kérdés
VAn egy 9 hónapos kan bullmasztiff babám, és szeretnék egy német boxer kiskutyát mellé. Boxerben is inkább fiú kutyát választanék, de a boxert kb 5 hónaposan ivartalaníttatnám, hogy ne legyen köztük összetűzés az ivarérettség miatt. Szerintetek így elkerülhető lenne későbbiekben a két kutya közti verekedés?
2011. szept. 19. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak az egészséges kutya és a megfelelő nevelés előzheti meg a verekedést. Az ivartalanítás egészségügyileg és a szaporulat miartt jó. Esetleg egy kissé megváltozik a viselkedése, de nem garantált. Nekem szerencsére egyik állatom sem változott meg az ivartalanítástól.
2011. szept. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kaileena2 ***** válasza:
Attól függ,hogy mennyire vannak szocializálva.Ivartalanítás után ugyan nyugodtabbak lesznek,de ez nem old meg mindent.Nem tudom,hogy a kutyád és a leendő kutyád mennyire van más állatokhoz szokva.Ha pl. a parkban más kutyákra,vendégségbe jött állatokra jól reagál és játszik velük,akkor valószínűleg egy újra is jól reagál.Fontos,hohy mind a kettő tudja,hogy te vagy a falkavezér,mert akkor nem harcolnak egymással emiatt.
2011. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem mindenképpen. Ugyanis a nagyobb szuka számba venné a kisebbet, ha még az ivarérés előtt elvégeznék a műtétet. De a felnőtt korban végzett ivartalanítás esetén is tudok konkrét példát arra, hogy egy előtte majdnem minden kutyával agresszív kan viselkedése 180 fokos fordulatot vett.
2011. szept. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!