Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális "függőség" egy...

Ez normális "függőség" egy kutyánál?

Figyelt kérdés

Üdv. Nos... Van egy kislány 4 éves Beagle kutyám. Az utóbbi 4-5 napban azt vettem észre rajta, hogy magától leül minden este a konyhában oda ahol van a kristálycukor... :D És először nem értettük, hogy mit is szeretne onnét, aztán lerámoltam neki mindent ami ott volt és ráugrott a kristálycukorra. Azóta minden este addig nyüszög meg vonyít meg kaparja a szekrényajtót míg nem kap egy 2-3 kávéskanálnyi kristálycukrot O.o Utánna boldogan tér aludni szónélkül... Ez normális a kutyáknál? Szükségük van ennyire a cukorra? És mitől csak most jelentkezett ez? Köszönöm a segítséget Gazdi társak! :)

23/F


2011. szept. 12. 00:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ne adj neki cukrot!!
2011. szept. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok. :) Ha nem szokik le a kaparásról, akkor tegyél a cukros dobozba valami kutyának valót és azt add neki, de a cukorról mindenképpen szoktasd le. A szomszédnak az a mániája, hogy minden nap ad a kutyának egy mokka cukrot, vagy kettőt... Mert hát a kutya szereti. Ja, csak éppen szerencsétlen kis tacskó már alig lát. :(
2011. szept. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mielőtt el kezdtett ott kunyerálni gondolom kapott valakitől cukrot onnan. Aztán te még jól beleis kondicionáltad, hogy ha ott kapar akkor kap. Többet ha kunyizik se adj neki. Előbb utóbb megszokja!
2011. szept. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a reakciót. Persze nem tömöm tele vele. De végülis ha úgy nézzük úgy hat rá mint emberre a csoki!:D Tiszta boldogság hormon neki szerintem...megnyugszik és olyan méllyen alszik utánna, hogy félelmetes. Egésznap pörög meg minden teljesen rendben van a kutya. És ha nem kap akkor meg le se fekszik. Fura a kis drágám...De elvileg az emberi szervezetnek is szüksége van a cukorra. Akkor lehet a blökiknek is? :)
2011. szept. 12. 01:16
 5/19 A kérdező kommentje:
Ágika86 Köszi. De nem! Nem kapott ábszolúte. Mikor eszem valamit oda jön kunyizni, akkor megszagoltatom vele a dolgokat hogy miket eszem de nem kap persze belölle. És volt, hogy édességet ettem, megszagoltattam vele egy kis darabot és ráprüszkölt. Szóval nem tudom miért van..vagyis most hogy írom a soraim beugrott hogy menstruál pár napja...összefüggés? :D
2011. szept. 12. 01:19
 6/19 anonim ***** válasza:

nincs szüksége plusz cukorra, csokit pedig semmiképp ne adj neki, mert láttam már olyat, hogy a gyomormosás volt az életmentő, mert a kutya bezabált a csokitortából.

viszont az tény, hogy az állatok rá tudnak "kattani" az ilyenekre, pl csoki, cukor, kávé, de tény az is, hogy árt nekik mint a fene

2011. szept. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
ja és a kutyák tüzelek, a nők menstruálnak ;)
2011. szept. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az esti cukorevéstől kirohad a foga, gondolkozz már! Felelőtlen vagy, hiába akarsz jót.
2011. szept. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
és egy igazi Gazdi emberszámba veszi a kutyáját mivel a legjobb barátunk! :) Csak hogy vissza kössek a mestruálós részbe! :P Amúgy nyugodjon meg mindenki sosem kapott ilyen csokitortaturmix menüt meg hasonlókat. Fogom a fejem énis az olyan anyósoktól akik minden "jó"ból adnak és nem keveset a blökiknek. Szerintem sok baja nem lehet egy kis cukortól főleg ha lefutja úgyis :)
2011. szept. 12. 01:30
 10/19 anonim ***** válasza:
Jól van bakker, de ha te már akkor tudtad, hogy ha fene fenét eszik is, mindenképpen cukorral fogod etetni esténként a kutyádat, akkor minek fárasztasz itt mindenkit?
2011. szept. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!