Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gödöllői Kutyasport Központról...

Gödöllői Kutyasport Központról mit tudsz?

Figyelt kérdés

Gödöllői vagyok és nem régiben tettem szert egy kiskutyára, aki hamarosan mehet közösségbe. Szeretném kitanítani egészen az őrző-védőig és az a kérdésem, hogy kinek van tapasztalata (ismerőse beszámolója) erről a kutyaiskoláról konkrétan?

Itt is jutalomfalattal tömik a kutyákat? (Én annak vagyok a híve, hogy a kutya csak akkor kap jutifalit, ha valami számára nagy félelmet kell leküzdjön, vagy ilyesmi. Én inkább játékkal, dicsérettel szeretek jutalmazni.)


2011. szept. 12. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ők egy Tükör iskola. Klikkerrel és jutalomfalattal dolgoznak, amire téged is meg tudnak tanítani, ha nyitottan állsz hozzá. Szerintem jobb kutyaiskolát nem tudnál találni, még Amerikában is intenzíven érdeklődnek a módszer iránt, pedig jellemzően inkább mi szoktuk majmolni őket, szóval ez nagy szó!
2011. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A suli nagyon jó, az emberek kedvesek, komoly szakmai tudással.


Ha a kutya a dicséretért is olyan szívesen csinálja a dolgokat, mint falatért, akkor nincs hiba.


Amikor a kutya tanul, a viselkedéseit, a munkáját jutalmazod, ez a fizetsége. Sokkal jobban koncentrál ilyenkor a kaja reményében. Ha már megtanulta, véget ért a tanulás, akkor elég megdícsérni érte.


Akárminek lehetsz híve, de a jutalomfalatos módszernél senki más nem "tömi" a kutyádat - Csak Te magad adod a falatokat.


Abba is gondolj bele, hogy amikor a munkahelyeden azt mondják, nagyon szépen dolgozol, ügyes vagy, attól még elvárod a hónap végén a fizetési csekket. :)

2011. szept. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb suli a környéken, és rengeteg gazda életét könnyítette már meg, hogy elkezdett ide járni.

Tüköriskola, tehát klikker-módszeres. Abszolút a pozitív megerősítésen alapul.

Mindenképpen érdemes elhozni, ki lehet próbálni az ovit is (az első alkalom ingyenes!), szombatonként reggel van. 7-8 hónapos kortól pedig lehet hozni alapfokú tanfolyamra, aztán őrző-védőre is.

És ritka az ilyen jó társaság, mint ami itt van :)

2011. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon köszönöm a válaszokat!


Nekem a jutalomfalattal az a bajom, hogy láttam már olyan kutyát, amelyik utcán a gazdájának nem fogadott szót, rá se bagózott, de amint a falatot meglátta, puccba vágta magát...

Konkrét eset, hogy a gödöllői suliba járó nagy fehér boxer és egy női tulajdonos rendszeresen póráz és NYAKÖRV(!) nélkül sétáltatja a kutyáját, és akár hányszor a kutyája meglát minket, odajön hozzánk acsarkodva, morogva, és oda-oda kap az én kutyámnak, míg az nyugton ül és várja az utasításomat és persze igyekeztem az idegen, feszült, acsargó, a lábamhoz mérgesen oda-oda kapó ebet távol tartani a sajátomtól, nehogy összemenjenek. A gazda viselkedése is minősíthetetlen volt, nekem kellett odaszólnom, hogy legyen szíves idejönni és elvinni a neveletlen kutyáját valami "Rafi", vagy hogy hívta az ebet, és még neki állt feljebb, miközben a kutya nem fogadott szót neki 2 lépésnyiről sem, morgott ránk, mi meg csak álltunk, és úgy kellett a nyakánál fogva a morgó, vicsorgó kutyát elcibálja... Persze folyamatosan fújta a magáét, hogy ő kutyaiskolába jár a kutyájával, bla bla...


A másik dolog pedig, hogy a kiskutyusom megtanult úgy ülni parancsszóra, hogy nem is tanítottam neki, csak "játékból" mondtam neki mindig, hogy ül, és ha véletlen leült rá, akkor játszottunk tovább, meg jól megdicsértem, iszonyatosan igényli a szeretetet törődést, és neki tökéletesen elég (elégnek látszik szerintem, de ezt a suliban megmondják a szakemberek) ez is talán. Enni is úgy eszik, hogy leül, leteszem az ételt, és csak akkor megy a táljához és akkor kezd enni, ha "Tiéd" paranccsal engedem. A kicsi jelenleg 14 hetes. Szóval gyorsan, szívesen tanul.


Persze a jutalomfalat iránt a fent leírt eset miatt vagyok ennyire ellenző, de biztos vagyok benne, hogy ha valaki, aki normálisan ért is hozzá, nem úgy mint a fenti fehér boxer tulajdonosa, akkor jó lehet.


Szóval én nem a jutalomfalatot akartam leszólni, csak én úgy tapasztaltam eddig, hogy az többet árt mint használ, de lehet, én csak a rossz példákat láttam... :)


Egyébként én is totálisan a pozitív megerősítésre megyek rá, csak falat nélkül, de ha a falat is működik ha megfelelően használják, és bármilyen éles helyzetben szófogadó lesz bármilyen távolságról a kutyám, akkor végül is mindegy, engem az eredmény érdekel. :)


Köszönöm még egyszer mindenkinek! :)

2011. szept. 14. 16:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Éppen azért, hogy a kutya ne csak jutalomfalatra dolgozzon, előbb várjuk meg, amíg teljesíti a parancsot és csak utána nyúlunk a falatért.

És nagyon sok dolgot el lehet vele érni, ha szakszerűen alkalmazzuk. Főleg klikker-képzéssel.

Ha vannak kételyeid, nyugodtan ki lehet jönni megnézni, hogy hogyan dolgoznak a kutyák, akiket ilyen módszerekkel képzünk. Ha érdekel, főleg vizsganapokra gyere el (október 16. a következő). Felsőbb szinteken is szoktak vizsgázni kutyák (engedelmességi, ügyességi), és nagyon jól látható, hogy az ilyen nehéz feladatokat milyen szépen végre tudják így hajtani. Bemutatókra is érdemes eljönni (most volt egy, azt hiszem vasárnap).

Ha őrző-védőre akarod hozni, ahhoz pedig követelmény legalább az alapfokú tanfolyam után letett engedelmességi vizsga. Utána jöhetsz középfokra is, ahol nagyon sokat lehet tanulni, majd lehet különböző klubokra járni...

Rafiról pedig annyit, hogy nem minden kutya engedelmeskedik mindig tökéletesen :) Domináns, de ahhoz képest nagyon jól viselkedik, és neki is lehetnek rossz napjai:) Nagyon okos kutya, eszméletlen sokat tud.


Na, szóval szerintem mindenképp érdemes kipróbálni (az ovit is, ott lehet ismerkedni a módszerrel!). Milyen fajta kutyád van?

2011. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a bővebb infót! :)


Remélem, októberben már járni fogunk mi is a suliba! :) (Még a kennel köhögés és a veszettség elleni oltások hiányoznak.)


Egy tigriscsíkos, fehér jegyes német boxerem van, kislány, most 14 hetes. A veszettség oltás után csak két héttel szabad vinni a suliba a kölyköt?


Rafival - ha ezek szerint jól emlékszem a nevére - semmi bajom, viszont a gazdája iszonyatosan felelőtlen, nemtörődöm képpen viselkedett. Sajnálom, hogy a közelben nem volt rendőr, mert alapból nyakörv nélkül semmilyen kutyát sem szabad sétáltatni - és az ilyen kutyát még póráz nélkül sem, amelyik így viselkedhet bármikor. Minderről nem a kutya tehet, de ha rossz napja van, nyilván a gazdi arról már tud délután-este felé, és akkor meg az utcán ne engedje szabadon, vagy legalább figyeljen oda rá, és ne arcoskodjon a kutyájára, mikor fenyegetően viselkedik vadidegenekkel...


Mindegy, furcsák az emberek, nem vagyunk egyformák. :) Lehet, hogy ha őket is megismerem közelebbről - ezek szerint ők is ebbe a suliba járnak - talán majd másképp gondolkodom majd a tulajról is.


Kérlek, még egy kérdésemet válaszold meg: A kutyasuliba van lehetőség odamenni, hogy elengedhessem a kutyát pórázról egy a kutyasuli által üzemeltetett, zárt területen? (Csak mert úgy tudom, közterületen jogszabály szerint tilos őket elengedi, és keményen büntetik az ilyesmit, akármilyen szófogadó a kutya.)

2011. szept. 16. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Oviba a veszettség elleni oltás után lehet hozni, nem tudom sajnos, mennyi idővel, de ezt megkérdezheted telefonon. Oltási könyvet vigyél.

És valószínűleg megváltozik majd a véleményed róla (róluk), ha jobban megismered őket :)


A kérdésedre pedig: persze, a kutyasuli teljesen zárt terület, több pálya is van, hogy lehessen külön foglalkozásokat tartani. A foglalkozásokon is nagyrészt póráz nélkül vannak a kutyák, oviban például nagyon sokat játszanak egymással, amíg az oktatók az elméleti részt mondják el. Aztán gyakorláshoz a gazdik pórázra veszik a kutyákat. Alapfokon és középfokon már egyre kevesebbet vannak pórázon, mert középfok végére például akkora már a fegyelem, hogy a gazda póráz nélkül is maga mellett tudja tartani a kutyát.


Olvasd el ezt: [link]

Itt sok minden le van írva. Plusz szerintem nézegesd végig az oldalt, a módszerről is sokat tudhatsz meg :)

2011. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az oldalt már milliószor átnyálaztam, de olyan izgatott vagyok, már úgy mennék, annyi a kérdés az izgalom miatt!! :)


Köszönöm a válaszokat! :)


Még egy kérdés, amiben talán tudsz segíteni: egy ember egy foglalkozásra vihet több kutyát, vagy az csak egy bizonyos szint után? Vagy egyszerre csak egy kutyával lehet menni?

2011. szept. 25. 09:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre 1 :) Nehéz lenne két kutyára figyelni. Két kölyökkutyád van?
2011. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kár. Egy kölyök van, aki Zirah és német boxer.


Őt egy kb. 11 éves (akivel a konfliktus történt) puliXcsau-csau keverék mellé hoztuk.


A nagyot másfél éve vettem magamhoz előző tulajától (megmentve a többszörös kínzástól), egy magánoktató segítségével alapjáraton szocializáltuk emberek irányába (totális elvadultsága volt, ha enni adtam, akkor is támadt rám, meg bárkire, aki közel ment), így hoztuk mellé a kicsit. A nagy még mindig antiszocc részben, csak szukákkal jön ki jól, ezért őt is szeretném járatni, először egy erős szocializációra. (Ő tud már alap parancsokat, de ránk férne a gyakorlás vele is, és rengeteg hiányosságunk is van, Ő az első kutyusom, rajta tanultam, amit tudok.)


Egyébként előfordulhat, hogy találkozhatunk? Úgy veszem ki a soraidból, te is odaj ársz, illetve helyi vagy, nagyon szívesen ismerkednék veled privátban is, ha Te is így gondolod, akkor kérlek írj nekem e-mailt: pipi8607@gmail.com :)


És nagyon köszönöm a millió segítséget, válaszadást! :)

2011. szept. 29. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!