Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen bolhairtási alternatívá...

Milyen bolhairtási alternatívák vannak még?

Figyelt kérdés
A gondom a következő: Hétvégi telken van egy kutyám + 4 cica. Itthon a lakásban még egy kis kutya. A két kutya ha játszik hazahozzuk a bolhát. Az itthonit lekezeltem frontline-nal, megjegyzem az régen mindig használt, de még nem telt le a három hónap és megint van benne. Ha használna én megvenném a kintinek is, de ahhoz túl drága hogy csak kidobjam érte a pénzt. A spray azért nem jó mert lenyalhatják magukról illetve egymásról, a nyakörv pedig szintén nem jó, mert a nyakuknál is harapdálják egymást. Ráadásul a macskák is bolhásak rájuk pedig nem alkalmazható sok minden, a csepp is túl drága 4-nek venni.Nincs valami egyszerű megoldás ami olcsóbb is?
2011. szept. 13. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy ha dió levelet raksz az alvóhelyére az kiűzi belőle. Nem tudom mennyire hatásos, de egy próbét meg ér.

AMúgy jól értem, hogy az egyik kutya csak hétvégi kutya? És hétközben ki gondozza?

2011. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:

Pedig a macskákra az egyetlen hatásos az cseppek. A kutyát megfürdetheted neostomosannal, de utána ugyanúgy visszamásznak a bolhák bele a macskákból.

Egy cicát még csak-csak megfürdet az ember, ha nagyon muszáj, de 4-et!!!

2011. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem nem hétvégi kutya. Csak így hívják azokat a telkeket amik pl. nem építési telkek, hanem tudod amolyan hétvégi telek, azért írtam így hogy érthetőbb legyen. Ne aggódj minden nap kimegyünk és meg is sétáltatjuk, hétvégenként kint alszunk meg ilyenek.

Na szóval. A macskáknak a fekhelyén van diófalevél. Ennek ellenére is bolhásak, pedig régen mi az egész lakásból így űztük ki.

Olvastam a fokhagymáról is, de minden nap nem enné meg, és szerintem a gyomra is kikészülne tőle. A macska meg bele sem szagolna.

2011. szept. 13. 23:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi ez a neostomosan?
2011. szept. 13. 23:09
 5/10 anonim ***** válasza:

A Frontline-nek itt van leírva a hatóideje.


Havonta történő kezelés ajánlott olyan területeken, ahol a bolhával illetve kullanccsal fertőződés veszélye nagy, ha a kutya bolhaallergiás illetve hypoallergén és lágyító samponokkal gyakran fürdetett kutyák esetében. Azokon a területeken, ahol kisebb a bolhákkal történő fertőződés veszélye és nem fordul elő kullancs, a Frontline® spot on kutya A.U.V. használata két-három havonta elég.

Sarcoptes scabiei var. canis okozta rühösség gyógykezelésére többszöri ismételt kezelés szükséges.

Két kezelés között legalább négy hétnek kell eltelnie, mivel a készítmény ártalmatlansága nem igazolt ennél rövidebb időközönként való alkalmazás esetén.

Ha kimész a hétvégi házba, érkezés után vagy fújd le az ottani kutyát-macskákat Neostomosanos vízzel. Vagy a kutyát fürdesd meg benne, ha már nem költesz cseppekre.

Akkor az otthoni is kevesebb bolhát szed össze. Amúgy ,ha rákerül bolha, még láthatod élve is, mert csak akkor pusztul el, ha beleszúrt a kutyába vért szívni.

2011. szept. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. szept. 13. 23:32
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Próbáltál már kutyát lefújni neostomosanos vízzel? Akár ásványvízzel is fújhatnád. Volt szerencsétlenségem nagyon bolhás kutyát kezelni vele. Áztattuk csórikámat a kádban a neostomosanos vízben és másnap még mindig voltak benne élő bolhák.

Egy ismerősnél a szemem láttára fújt rá egy egész flakon frontlinet a spáneljébe és egy hét múlva még nyüzsögtek benne a bolhák.

Egy másik kutyát meg úgy hoztam haza, hogy nem tudtam, hogy tele van bolhával. Rátettem advantixot és egy óra múlva csak össze kellett söpörni a döglött bolhákat a teraszról. Hiába drága, bolha ellen csak a spot-on hatásos.

Számomra a félmegoldás nem ér semmit, meg is őrülnék, ha bolhát hoznának be a házba a kutyáim.

A kérdező 4 cicájára meg a kutyáira meg lehet úszni 7 ezer forint körül. + a féreghajtás, mert a bolhás állat férges is lesz.

2011. szept. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na igen!

Utána néztem a neostomosannak. Azt is hét naponként kell ismételni. A másik probléma hogy idegenkedek a gondolattól hogy a vegyszert lenyalogatják magukról.

Ezért szeretem én is a spot-onokat, mert azt olyan helyre csöpögtetem ahol nem érik el.

Kedves Akiteki! Akkor szerinted az advantix jobb mint a frontline? De ha jól tudom az adventix-t 4 hetente kell ismételni, mint Bobi spot-ont. Azt is próbáltam már de azzal is az a gond hogy (ami egyébként nincs rajta a csomagoláson, ezt a gyártótól tudom) 20kg felett már kettőt kell rá csepegtetni.

Adventix macskára is van?

Ha a 7000ft-ot havonta értetted az már nekem egy kicsit sok!

Féreghajtva voltak. Köszi a válaszokat!

Ui.: Hasznos volt hogy fürdetéskor sokáig rajta hagytam a habot és közben vakargattam a kutyát, ettől találtam elalélt bolhákat, amiket persze szét kell nyomni, különben felélednek a kis mocskok! De fürdetni is maximum havonta lehet. Bolhafésűvel is lehet ritkítani az állományt bár ezek meglehetősen időigényes megoldások.

Hallottam az eukaliptusz olajról is de mivel tömény állapotban bőrallergiát okoz ezt sem díjazom.

2011. szept. 14. 21:46
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Az advantix bolha ellen 3 hónapig, kullancs ellen 1 hónapig véd. És azonnal kiirtja a benne lévőket. A frontline-nal az a bajom, hogy a kullancsok már immunisak rá, én is csak akkor tudtam meg az orvostól, mikor a 3. kutyám is babéziás lett a frontline használata mellett.

Macskára létezik külön spot-on, adv..... valami a neve, sosem bírom a gyógyszerneveket fejben tartani. A macskára csak a macskának valót szabad tenni, mert a kutyára gyártott spot-on a cicákra halálos méreg!

Én úgy szoktam csinálni, hogy mindig van itthon 1-2 spot-on, és akkor teszem rájuk, ha olyan helyre megyünk, ahol számíthatok kullancsra.

Ha a bolhákat egyszer kiirtod, csak akkor lesz bennük újra, ha találkoznak más bolhás állattal és 3 hónapnál régebben tettél rájuk irtót.

Hiába vegyszer, még mindig jobb, mintha nyüzsögnek a bolhák a szegényekben. Rengeteg betegséget terjesztenek vele.

Ha már nem bolhásak, kérj az állatorvostól féreghajtót is, mert a férgesség is a bolháktól jön.

2011. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amint fentebb is említettem már voltak féregtelenítve most nem régen. Azt úgyis negyedévente ismételni kell.

Köszönöm a választ igazán hasznos volt.

De én úgy tudtam hogy a kertben élő állatok a bolhát a fűből is összeszedhetik, mert van olyan is hogy mezei bolha.

Akkor ezt nem jól tudom?

Ki fogom próbálni az advantixet.

2011. szept. 15. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!