Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet? Miért nem evett?

Mi baja lehet? Miért nem evett?

Figyelt kérdés

Ma este kapott vacsorát a kutyám, Royal Canin kistestűeknek való táp, elég puha. Látszott a kutyán (mint minden etetésnél), hogy majd szétrobban, úgy akar már enni. De mikor kiadtam a parancsot, hogy ehet, odaszaladt és abszolút elbizonytalanodott. Szaglászta, aztán kivett egy szemet a tálból, megpróbálta szétrágni, de nem ment neki, kiköpte, mégeegyszer megpróbálta, kiköpte.


A tápot pici baba kora óta kapja, eddig kölyöktápot evett, két hónapha pedig ugyanazt a márkát (royal canin) felnőttbe kapja. Minden reggel/este tűkön ülve várja az etetést. Elég puha tápról beszélünk és imádja is, látszott most is, hogy nagyon akar enni belőle, de "valami" vissza tartotta.


Végül arra gondoltam, lehet valami a szájával (fogával, ínyével), vittem neki tejbe áztatott kenyeret. Az lecsúszott neki 5 perc alatt.


Mi történhetett? Van valami fogászati problémája? Nem levert, utána játszott egy nagyon, szaladgált, csóválta a farkát. Étvágya is volt szerintem, csak nem akart enni.


Pont most nincs pénzem állatorvosra. Mennyire "ciki" pénz nélkül menni állatorvoshoz? Ráadásul idegen orvos, most lennénk nála először.


Ha esetleg letört a kutyám foga, akkor azt hogyan kezelik? Betömik nekik is, mint az embernek, vagy csinálnak rá fogpótlást? Vagy kihúzzák? Altatásban végzik? Mennyibe kerülne?


A történethez lehet, hogy köze van annak, hogy tegnap kapott egy szem olyan kutyatápot, ami elég nagy volt és elég kemény az övéhez képest és megette. Pedigree volt azt hiszem. Ez a szem táp kb 1.5 cm volt, a sajátja meg jó, ha 3-4 mm.


Jaj, valaki adjon tanácsot! Kétségbe vagyok esve teljesen. Nem akarom, hogy szenvedjen, de most annyira nincs pénz állatorvosra. De ingyen ellátást kérni olyan nagy pofátlanság szerintem. Ilyen hülye helyzetbe hozni egy orvost, hogy ott állsz a kutyával és ingyen kezelést kérsz, vagy "hitelre", s közben még életében nem látott téged...


:'-(


2011. szept. 15. 00:44
1 2
 1/11 sors79 ***** válasza:
Amíg nem tudod elvinni dokihoz, addig próbáld meg még egyszer adni neki holnap a tápot szárazon, ha akkor sem eszi meg, vedd el előle, és áztasd forró vízbe, míg péppé nem ázik. Ha ezután megeszi, akkor lehet, hogy fogprobléma, vagy felsértette a szájpadlását/ínyét esetleg. Megpróbálhatsz te is belenézni a szájába, ha vagytok olyan viszonyban, hátha találsz valamit, ami legalább beigazolja a sejtésed. Ha nem tűnik súlyosnak, akkor amíg nincs pénzed dokira, addig próbáld ezt a vízbeáztatást, hogy ne kelljen rágnia, csak nyelnie. :-)
2011. szept. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
nem lehet hogy nem szereti ezt a tápot?A főtt husit,vagy szalámit megeszi rendesen?
2011. szept. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mekkora a kutya - méretre és korra?


egy pedigree-től nem szabadott volna, hogy baja legyen a fogának...


szerintem csak fogváltás van, és kicsit fáj a foga...

2011. szept. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egy éves múlt. Pontosan egy éves és ké hónapos, már réges régen túl van a fogváltázos.


Viszont nem az a "tipikus" fogazata van, Pincsi keverék, úgyhogy elég "csálék" a fogai. Egyébként 1.8 kg a kutya.


Köszi a válaszokat!


A forró vízbe áztatott táp jó ötlet.

2011. szept. 15. 09:06
 5/11 Akiteki ***** válasza:

Az én kutyám akkor csinált ilyet, mikor torokgyulladása volt. Éhes volt, de fájt neki a nyelés.

A fogtörést másképp tapasztaltuk meg: nekiesett a kajának, aztán néhány falat múlva ordítva elrohant.

2011. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm. Reméltem, hogy te is válaszolni fogsz! :-)


Torokgyulladással is el kell menni orvoshoz sajnos. :-/

És furcsa is lenne, hiszen nincs még olyan hideg, de hát, lehet, hogy igazad van.


Hogy kezelik a torokgyuszit?


Azért gondoltam, hogy valami az ínyével lehet esetleg, felsértette mondjuk az az egyszem táp tegnap, mert láthatóannem a nyeléssel volt gon. De ki tudja. A tejbe áztatott kenyér lehet, hogy torokgyulladás esetén nem annyira fájdalmas nyelés, mint a tápal? De a tápot meg sem próbálta lenyelni. Csak "szopogatta", megpróbálta megrágni, de inkább kiköpte. És aztán nagyonszomorú szemekkel nézte.


Most kapott enni. Nem mindegyik szemet rágta meg, de megette végül a reggeli tápját. És jóízüen, tehát nem étvágytalan.


Akkor mindenképpen orvoshoz kellmenni szerintetek?

2011. szept. 15. 09:45
 7/11 Akiteki ***** válasza:

Szerintem várd meg a holnapot. Tényleg lehet, hogy megkarcolta valami a szájpadlását, esetleg az fáj.

A torokgyulladás nem időjárásfüggő, az enyém a szomszéd kislánytól kapta el a vírust nyár közepén. Egyébként meg jégkockát szoktak szopogatni.:)

Próbáld otthon megvizsgálni a száját. Ha piros a torka, azt is látod, akkor sajnos nincs mese, gyógyszert kell kapnia.

De ha kisebb sérülés van és nem tátong egy hatalmas luk a szájában, vagy ha tényleg csak a foga van letörve, akkor úgysem csinálnak vele semmit.

A fogletöréssel én is elrohantam az orvoshoz, mert elég ijesztő volt, hogy ordít evés közben és otthagyva a kaját kétszer körberohanja a kertet. De mondta az orvos, hogy néhány nap és elmúlik. Így is lett. Lehetne egy vagyonért pótoltatni a letörött fogat, de ha tud rágni tőle felesleges kínzás.

2011. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rendben, megnézem a száját. Bár nehéz dolgom lesz, annyira kicsike, és karcolást nem is nézek benne, koromfekete a szájpadlása...stb. De a torkát meglesem. Köszönöm a tanácsokat.


Már nem aggódok annyira. :-)

2011. szept. 15. 11:48
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Eszik már?
2011. szept. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, abszolút normálisan ette meg a vacsoráját. Jóízüen és normális tempóban. És vidám volt utána, jó kedvű, nem levert.


A szájába benéztem még vacsora előtt pár órával, nem sokmindent láttam, mert annyira fekete belül a szája... De nemzavarta, hogy matatok a szájában, úgyhogy bármi baja is volt, annyira nem fájhatott neki, akkor nem hagyta volna olyan könnyen, hogy nézegessük a fogait, száját, torkát...


Mégegyszer köszi!


Szerintem minden rendben van, bármi is volt, elmúlt.


Ma reggel is jóízüen reggelizet. :-)

2011. szept. 16. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!