Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerekmellé? Kérdésed túl...

Gyerekmellé? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A Németboxer gyerek mellé és kutyamellé jó? :D
2011. szept. 15. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora a gyerek? Mekkora a másik kutya? Milyen fajta? Ez így elég tág.
2011. szept. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

4,5 13

Uszkár (törpe)

2011. szept. 15. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha könnyen kezelhető természetű a kutya, nem túl domináns például, és megfelelően, vagy inkább kiválóan nevelitek, illetve a legkisebb gyerek sem túl durva az állatokkal, akkor szerintem bármilyen fajtájú kutya jó. Meg persze számít az is, hogy a másik kutyátok alapvetően hogy jön ki más kutyákkal. Összeszoktathatók, de nem mindegy mekkora az ellenállás, ha sokat marakodnak megsérülhet valaki.
2011. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A boxer alapvetően imádja az embereket és a gyerekeket. Tehát a válasz, igen. De azért én 4-5 éves kor alatti gyerekek mellé nem vinnék még boxit sem, mert a pici gyereknek még nagyon nehéz elmagyarázni, hogyan kell hozzágyúlni, megsimogatni. És a tű hegyes kölyök fogak elég rossz élményt tudnak okozni a kicsi gyerekeknek. (6 éves voltam amikor az első boxinkat kaptuk, sokáig az ágyak tetején közlekedtem, aztán a kutya megtanult feljönni az ágyra :). Most boxerünk (is) van, a gyerekeim 10.12 évesek voltak amikor megvettük, de még így is elég nehéz volt megértetni velük sok mindent.

Kutyával való összeszoktatás ennél sokkal bonyolultabb kérdés. Milyen a másik kutya, nem, kor, vérmérséklet? Mennyire tekint vezetőnek? Milyen a kapcsolatotok? Stb, stb. Általánosságban a 2. kérdésedre nincs válasz.

2011. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hú én egy 13 éves uszi mellé kizárt dolog, hogy bevállalnék egy kölyök tankot, aki pörög ezzerrel. Félreértés ne essék, abszolút boxer fanatikus vagyok, de ha beleképzelem magam egy 13 éves uszkár helyébe, inkább leugranék a harmadikról, minthogy tűrjem, hogy a kelekótya tekegolyó keresztülgurul rajtam napjában többször.
2011. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek a boxer fanatikussal. Azért egy 13 éves uszkárhoz egy kölyök boxi, elég nagy falat. Alapvető, hogy az idős kutyának legyen olyan helye, ahová a kicsi nem mehet, ha pihenni szeretne, meg tudja tenni, hogy nyugodtan elvonul. Nagyon nagy a mozgás igényük közötti különbség, ez lehet, hogy megnehezíti a helyzetet. És javasolom foglalkozz külön az uszkárral is, legyen külön idő amit csak vele töltesz, ez az idősebb kutyának nagyon fontos.
2011. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:D úgy értettem h az egyik gyerek 4 és fél a másik 13 a kutya meg 10 :DDDD
2011. szept. 16. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!