Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyamenhelyen dolgozni?

Milyen kutyamenhelyen dolgozni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szomorú de egyben jó érzés hogy segítesz az állatoknak :D

de szomorú is :S

2009. ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi. szeretnék ott dolgozni, de félek h lelkileg megviselne. Te ott dolgozol? mik ott a mindennapi teendők?
2009. ápr. 23. 18:22
 3/14 anonim válasza:
100%

attól függ,hogy milyen körben?

a kisegítő önkéntesre gondolsz,aki sétáltat meg besegít az ott dolgozóknak?

2009. ápr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
én is szerettem volna elmenni,de nem merek,nagyon megviselne. az sok ártatlan árva lélek.
2009. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igen, kisegítőféleség, napi 2-3 órás munka.
2009. ápr. 23. 18:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer elmentem pár órára, mert az iskolánk besegített a városban működő kutyamenhelynek. Tulajdonképpen annyi volt a dolgom, hogy simogatnom kellett a kutyusokat. Hát nem esett nehezemre. :)

Bár némelyiktől kicsit féltem, mert ugráltak és az egyik folyamatosan rágta az ujjam. :D De hihetetlenül édesek voltak. És igaz, hogy egy kicsit szomorú, hisz ha úgy vesszük árvák, de amíg ott voltam és simogattam őket, hihetetlenül boldog voltam, mert látni lehetett a kuytákon, hogy mennyire sokat jelentett nekik az a pár simogatás. Nagyon élvezték. Ahogy beléptem, azonnal körbevettek, annyira, hogy 20 percig meg sem bírtam mozdulni mert mindenki meg akart szaglászni meg nyalogatni. :) Jó érzés volt tudni, hogy ezek a kutyák most boldogak, és hogy ennek én vagyok az oka.

2009. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!:) Igen, én is nagyon szeretem a kutyusukat, tényleg imádom őket, nekem is van kettő. szívesen dolgoznék menhelyen, hogy szeretetet adhassak szegénykéknek. viszont apám azt mondta, hogy majd takarítanom kell utánuk és hogy az majd nem fog tetszeni, meg hogy majd sírni fogok miattuk. Szóval most nem tudom elmenjek e. tulajdonképpen azért írtam ide, hogy hátha valakinek van tapasztalata, hogy működik ez az egész dolog ott.
2009. ápr. 23. 18:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem megviselt lelkileg ... nagyon szivesen megyek ki sétáltatni, de a beteg, megvert, gazdátlan kutyák látványa mindig nagyon meggyötör.
2009. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

szerintem akkor keress fel egy menhelyt,és ilyen jóidőben mehetsz is segíteni,simogatni,sétáltatni,etetni. Neked nem kell bemásznod a kenelbe takarítani,az a valóban ottdolgozók dolga.

Csak egyet ajánlok,hogy ne legyen egy megszokott kutyád,mert az a legrosszabb,ha hozzászoksz és egyik nap mész és hazavitték vagy történt vele valami.

Tapasztalatból írom

2009. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyek nagy részén nincs dolgozó, aki fizetést kap a munkájáért, hanem önkéntesek csapata látja el az összes feladatot. Ez azért van, mert az állam nem tud/akar pénzt adni az állatvédelemre, ezért a becsületesebb szervezetek a pénzt ténylegesen az állatokra költik és a munkát önkéntes alapon inkább elvégzik. Lehet hozzájuk csatlakozni és segíteni azokban a feladatokban, amire kevesebb idejük jut és nem annyira megterhelő és szakértelmet igénylő dolgok: állatok szocializálása, simogatása, sétáltatása.

Lelkileg akkor nem megterhelő, ha az ember 100%-ig az állatok érdekeit nézi. Az a fontos, hogy ők egy öleléstől boldogabbak, egy sétáltatástól kiugranak a bőrükből. Az ő kis buksijukkal kell gondolkodni. Ha az ember örömet okoz, akkor nincs min sírni. Kívülről tűnnek a menhelyek és gyepik szörnyűnek és elviselhetetlennek. Az ember otthon sír miattuk, de ha már ott van segíteni, akkor csak a mosoly marad. Próbáljátok ki!

2009. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!