Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik folyton?

Miért szökik folyton?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kan tacskókopó kutyám. Kb. 2 hónapja rászokott, hogy elszökjön itthonról. Most már szinte csak enni jár haza. Az egész úgy kezdődött, hogy kiment az alsó kerthez (erdős rész, patakkal) és ott csatangolt, de csak amíg kint volt valaki, ha bejöttünk jött ő is. Aztán elkezdett egyedül kijárkálni, most már ott tartunk, hogy a kövesútra mászkál ki. Nagyon féltem, mert épp a múlt héten ütötték el a szomszédunk kutyáját. Ma már kétszer hazahoztam, először készségesen odarohant hozzám, akkor jól megszidtam, 10 perc múlva megint kiment és amikor meglátta, hogy ott vagyok még messzebb szaladt. Féltem, hogy bántja valaki, megmérgezik, befogják vagy elüti egy autó. Mit tehetnék? A sétáltatás nem játszik, mert megfigyeltem, hogy ha sétálunk, rákap a dolog ízére és úgy gondolja, ő nélkülem is el tud menni. Itthon mindent megkap, van rajta kívül 2 kutyánk, ők nem szöknek. Ha a közelében vagyok nagyon szófogadó, mindig a nyomomban van, de ha nincs a látóteremben egyből szökik. A kerítés nem akadály, átmászik, vagy helyből átugorja.
2011. szept. 17. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Vadászkutyák hajlamosak a szökésre, főleg ha erdő is van a közelben. Mindenképpen ivartalanítani kéne és biztosítani valahogyan a kerítést. Vagy akár kutyasuliba elvinni.
2011. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor odamegy hozzád a kutya sose szidd meg, mert ő ezt úgy kapcsolja össze, hogy most idejöttem hozzád, leszidsz, akkor legközelebb minek jöjjek?


A sétáltatás meg sztem pont játszana, mert veled legyen buli elmenni sétálni, ne egyedül.

Lefárasztás, kerítés, ivartalanatítás...

2011. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Hát nehéz dolog. Nem a legjobb megoldás, de lehet kennel kellene neki. Felügyelet mellett kiengedni 2-3 órára, és utána vissza. Nekem is volt ilyen kutyám, végül ki kellett lőni, mert nem lehetett mit kezdeni vele. Vagy egy elkeritett hely, befelé görbülő keritéssel..
2011. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Be kell zárni normális kerítés mögé ennyi a megoldás.Ha drága az egész kerítést megcsináltatni akkor el kell keríteni egy kisebb részt esetleg futóláncra kötni.Hogy engedheted szabadon sétálgatni? egyrészt tilos másrészt veszélyes is!
2011. szept. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Kerítést megcsinálni, hogy a kutya ne tudjon átmászni, átugrani.

2. Kutyát naponta (pórázon) rendszeresen sétáltatni, kielégíteni az igényeit...stb. Lefárasztani.

3. Kutyát alaposan megjutalmazni, ha legközelebb odamegy hozzád, mikor hívod! Azért szaladt el következő alkalommal még messzebb, mert leutóbb, mikor szófogadó volt, s odament hozzád, de megbüntetted!

4. Ha nincs olyan nagy tapasztalatod kutyanevelésben, elmehetnél a kutyusoddal egy kutyasuliba. Nem drága, de nagyon megéri. Szorosabb köztetek a kapcsolat, s téged a kutyasuliban megtanítanak kezelni a kutyusod, nevelni, tanítani.

2011. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na nálam egyik sem jött be. Ivartalanítva van, a kerítés két méteres, de mindent megmászott, szétszedett. Még napi négy órás séta után is lelécelt, ha nem láttam. Kutyaiskolába jártunk, sohasem vertem meg, ha hívásra odajött. Csak az ebőr segített. Nem tartozik a kedvenc módszereim közé, de van olyan, amikor már minden kötél szakad, és más nem segít.
2011. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

az ivartalanítás valóban nem csodaszer, bár kétségtelenül segít.


a mozgatás önmagában nem elég, ha már egyszer rákapott a kutya az önálló vadászatokra (nézz utána Fennel módszerének, ő a nem megfelelő hierarchiára vezeti vissza a kóborlást - logikusan!), viszont a séta nem fogja őt további szökésre sarkallni! vidd csak el nyugodtan.


kerítés. JÓ kerítés. megmondom mi a nem jó kerítés: az, amelyiken ki tud menni a kutya!


magas kerítés, a végén egy fél méteres szakaszt 45°-ban befelé dönteni, alul pedig vagy lebetonozni, vagy leásni rácsot. a drótháló meg felejtős, a rutinos kutya pillanatok alatt felbontja...


összegezve tehát:

-tisztességes kerítést felhúzni, és/vagy kennelbe zárni a kutyát. megakadályozva AZONNAL a további szökéseket (a kutya és a környezete érdekében, mert ki tudja milyen károkat okoz míg odavan!)

-utánanézni a kutyanevelés mikéntjének (én Jan Fennel könyveit ajánlom)és betartani az alapdolgokat

-rendszeresen sétáltatni

-ivartalanítani.

2011. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy kutyám foxi keverék mindig átugrott a kerítésen!Nemsokára meglett az uj kerítés ami a réginél is 15,4 cm-el nagyobb volt!Azt is átugrotta.Ekkor futóláncot csináltunk neki!A lánc 2 méteres és hosszú drót van kifeszítve ezért akkora helye van mint az egész hátsó kert!Amikor csak tudom elengedem így azt se mondhatjék hogy kis láncon van és nincs mozgástere plusz már megszokta.
2011. szept. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!