Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megviselné a spánieleme...

Nagyon megviselné a spánielemet, ha a baba miatt ki kellene költöznie az udvarra?

Figyelt kérdés
Mielőtt terhes lettem,szabad bejárása volt mindenhova.Aztán kiderült,hogy jön a bébi,ezért rá szoktattuk,hogy csak a nappaliban lehet.De mivel már nemsokára jön-megy a pici,szeretném teljesen kiszoktatni az udvarra.Családi házunk van nagy udvarral.
2009. ápr. 24. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Szegény kutya:( Biztos vagyok benne hogy megviselné hogy már nem lehet bent a gazdikkal!!!
2009. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon megviselné és a gyerekre haragudna miatta. A picinek semmi gondja nem lesz a kutyától! Már a pocakodban hozzászokott az állat közelségéhez.

Az én lányom állandóan együtt van a kutyával, a szobájába is bemehet, sose tiltottuk. A kutya nagyon vigyáz rá (német-juhász), a legjobb barátok. A bundájába kapaszkodva szokott felállni (9 hós lesz).

2009. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is szerettem volna,ha a kislányom és a kutyus összeszoknak,de a spánielem néha kiszámíthatatlan.Volt olyan,hogy meg szerettük volna fürdetni,és annyira morgott és mérgesen nézett ránk,hogy inkább elnapoltuk a fürdetést.
2009. ápr. 24. 13:31
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Biztos hogy megviseli a kutyát de nem ez a lényeg. A mai világban minden televan idióta hirdetésekkel, hogy ha akár 1db. baktérium megmarad valahol a lekásban. akkor tulajdonképpen meghalsz:) Szerintem oké, ne menjen a gyerekszobába de hidd el, az égvilágon semmi baja nem lesz tőle a gyereknek ha a házba amúgy bemehet.
2009. ápr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Akkor most ki a főnök otthon? Én mindenekfelett imádom a kutyámat (második vagyok) de az van, amit én akarok, nem amit a kutya. Esetleg egy kutyasuli segíthet. Nem bántásból mondom, de ha ennyire nem értetek a kutyákhoz, hogy egy spániel kifog rajtatok, tényleg érdemes lenne segítséget kérnetek kutyakiképzőtől, tapasztalt kutyatartótól. Ugyanis így nem jobb lesz, hanem rosszabb. Előbb a lakásból teszed ki, ami miatt jogosan fog haragudni, féltékenykedni az eb, ezért később a kertben se lesz jó, mert ugye oda is kivinnéd a kicsit, jön a kennelbe zárás....

Érdemes lenne átgondolnotok a dolgot.

2009. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Valószínűleg megviselné, mivel a spani különösen gazdi-függő kutya (nekem is spánielem van, tudom milyenek). A babát nem azzal véded meg, ha a kutyát kizárod a kertbe, hiszen előbb-utóbb a kicsi is kimegy majd oda, gondolom; akkor hova tennéd a kutyust?

A fürdetéskor - és még esetleg etetéskor, vagy ha a helyén pihen pl? - előforduló morgás annak lehet a jele, hogy a kutyus nincs megneveleve, a vezér szerepet a falkátokban (vagyis a családban) magára oszotta. Ezen sürgősen változtatni kéne, még a bébi érkezése előtt, mindenki érdekében. Ez a helyzet senkinek sem jó, a kutyának sem, hidd el. Érdemes lenne vele kutyasuliba járni, ott a kiképzők fel tudják mérni a helyzetet és sok hasznos tippet is adnak a neveléshez.


Ha Budapesten, vagy környékén laktok, tudom javasolni a Népszigeti Kutyasulit - www.kutyasuli.hu - nagyon jó kiképzőcsapata van, én szívből ajánlom őket.


Sok sikert Nektek, a kicsihez pedig gratulálok!

2009. ápr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
bitos nem ha még a pici mellet ugyanúgy foglalkoznál mellette:)
2009. ápr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
Ja, hogy neveletlen:) Akkor itt a kiváló alkalom, hogy tiszteletet tanuljon. Megmondom őszintén így inkább csak felügyelettel engedném össze őket. A legtöbb kutya-gyerek gond a kutya féltékenységéből adódik, tehát semmiképp se tiltsd el tőle. A másik dolog is kényes. A kutyád semmilyen körülmények között nem moroghat rád, nemhogy egy fürdetés miatt, ami még csak nem is komoly fájdalommal járó dolog. Ilyen esetben alaposan nyakon kell vágni és ha tovább erősködik, akkor neked is fokoznod kell a retorzió mértékét. A kutyának se jó, ha ennyire el van kapatva, hogy ezt meg meri tenni. Meg aztán ha a gyerekre talál morogni, akkor ugyan ez, azonnali és nagyon alapos nyakleves. Na szóval ha ezt a keménykedést eleve letörted volna nála, akkor most nem lenne min aggódni de most se késő. Amíg azt hiszi, hogy ő a főnök, addig tulajdonképpen azt csinál, amit akar.
2009. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem arról van szó, hogy megviselné: a spániel vadászkutya, valószínűleg remekül elszórakoztatná magát az udvaron. Csak ha most, hogy jön a baba, kirakod az udvarra, pont azt éred el, amit nem akarsz: féltékeny lesz, és a gyerekkel meg akar majd küzdeni a helyéért.

1. Ne zárd ki az udvarra, próbáld "bevonni" a gyerek körüli teendőkbe!(ne tudja elérni a gyereket, de legyen pl a lábadnál, mikor pelust cserélsz)

2. NE hagyd őket egyedül.

3. A kutyával is foglalkozzatok külön (séta, labdázás)

A lényeg, hogy ne élje meg törésként a baba jöttét. Mindenképpen kevesebb időtök lesz rá, de azt töltsétek tartalmasan, ne csak futtában etessetek, ilyesmikre gondoltam.

Sok szerencsét, gratulálok a babához!

2009. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Büntetésnek venné, tudná, hogy a baba miatt van. Maradhasson a nappaliban, de keményebben fogjátok. Kezdjétek el nevelni úgy, hogy a dícséreten legyen a hangsúly, legyen minél több alkalma dícséretet kapni, akkor jobban elfogadja a tiltásokat. Így azt érzi, hogy vele is foglalkoztok, nem kell majd féltékenynek lennie. Minél előbb tanulja meg, hogy amikor azt mondod, hogy nem, az úgy is van! A kutyasuli nagyon jó ötlet.
2009. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!