Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megviselné a spánieleme...

Nagyon megviselné a spánielemet, ha a baba miatt ki kellene költöznie az udvarra?

Figyelt kérdés
Mielőtt terhes lettem,szabad bejárása volt mindenhova.Aztán kiderült,hogy jön a bébi,ezért rá szoktattuk,hogy csak a nappaliban lehet.De mivel már nemsokára jön-megy a pici,szeretném teljesen kiszoktatni az udvarra.Családi házunk van nagy udvarral.
2009. ápr. 24. 13:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%

13:48-as válaszolónak: Már ne haragudj, de a "nyakleves" osztogatása nem fogja megoldani a kérdező problémáját, sőt. A kutya a büntetések miatt nem fogja őt gazdájaként, vezetőjeként tisztelni, max félni fog tőle egy idő után, de a viselkedési problémák megmaradnak, esetleg romolhatnak is (a gyerekre is kivetítheti ezt a haragot a későbbiekben). Mindenképpen kell a szigor - én is 'lenyomtam' 1x a spanimat, nevelési célzattal, pedig ő sosem morgott rám, de ezzel tudtam a tiszteletet egy magasabb szintre vinni. Viszont mindezt a kutyasulis kiképzők segítségével, tanácsára és útmutatása alapján, mondhatni szakértői felügyelettel tettem.

Ha egy gazdi, aki eleve nem nevelte meg a kutyáját - és ne sértődjön meg a kérdező, de ha egy sima fürdetést is képesek elnapolni, mert az a kutyának nem akaródzott, ott nem lehetett szó komoly nevelésről - ott nem a 'háztáji nevelés' lesz a célravezető, hanem szakember segítsége kell. Erre vannak a ma már szerencsére sok helyen működő, profi kutyasulik. Irány tehát oda a neveletlen ebbel, és hamar lesz pozitív változás.

2009. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
48%
szerintem ha ugyanannyit foglalkozol majd vele mint eddig, és fokozatosan szoktatod ki, akkor elviseli majd...csak mindig kell neki egy kis játék, szeretet
2009. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
A fürdetésnél az is lehett a probléma, hogy nem úgy gondolja,hogy ti vagytok a "főnökök". Mindegy,hogy morog, akkor is fürdessétek meg, hogy ne az Ő akarata érvényesüljön, hanem az legyen,amit ti akartok!
2009. ápr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
24%

Ott a helye :P

A gyerek sokkal fontosabb.

2009. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!