Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon bolhás a kutyám,...

Nagyon bolhás a kutyám, milyen el szerrel lehetne tartósan kiirtani őket?

Figyelt kérdés
Törpe schnauzerem van, és nagyon bolhás. Nagyon sok szert kipróbáltam, ki is irtják, de folyton visszajönnek. Kiltix nyakörvet ajánlották, de az állatorvosom azt mondta nem szabad mert a kutya szemét tönkre teszi. Valamilyen tuti módszer és tartós kellene. Előre is köszönöm.
2011. szept. 20. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Állatpatikában lehet kapni valami cseppeket. Az kiirtja. Nálunk legalábbis bevált amikor bolhásak voltak a kutyáink.

2011. szept. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mért mondott ilyet az állatorvos ez baromság én évek óta bolhanyakörvet teszek a kutyámra és nagyon sok ismerősöm is, és még sosem volt semmi bajuk.Különben nem gyártanák ha ilyen hatása volna.
2011. szept. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tartós az, amit rendszeresen alkalmazol. A cseppeket havonta kell rátenni, a nyakörvet fél évente cserélni. Attól, hogy egyszer kiirtod, még ugyan úgy védekezni kell ellene, mert különben vissza költöznek a bolhák.
2011. szept. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvosod hülye,a fél világ Kiltixet használ gondnélkül....

Tegyél rá spot-ont az tuti kiirtja. vagy Kiltixet.

2011. szept. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szia!


Az én orvosom is kidobatta a nyakörvet...Szerinte kisebesedik a kutya nyaka, nem szabad használni.

Azóta vettem rá Kiltixet, azért vagy nem szólt, vagy nem látta (mudim van, nem látszik a szőrétől a nyakörv).

Azóta nincs benne se bolha, se kullancs, se semmi. igaz, 5000Ft volt, de megérte. A kutyának semmi baja, rendszeresen ellenőrzöm a nyakát.

2011. szept. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ami AZONNAL kiírtja a bolhákat, az a Neostomosan. Állatpatikában lehet kapni, 1 ampulla olyan 400 ft körül van, 1 ampullát 1 liter vízzel kell hígítani. Én az 5 kilós kutyámra egyet szoktam feloldani, ha ilyennel fürdetem.

Egy lavórba állítsd be a kutyát, egy flakonba pedig keverd be az oldatot (langyos vízzel) A cucc benzin szagú lesz, és olyan színű, mint a tej, de ne aggódj, nem árt a kutyának. Öntsd rá úgy, hogy mindenhol érje, a fején is!

Negyed órán át locsolgasd rá ezt a vizet egy pohárral. Ha végeztél, ne öblítsd le róla. Szárítsd meg, vagy hagyd megszáradni, a szag 1-2 óra alatt kipárolog, nem lesz büdös utána.

5 nap múlva ismételd meg ugyanezt, mert a bolhapeték akkorra kelnek ki, és azokat is ki kell nyírni.


Aztán tegyél rá vagy kiltix nyakörvet (amit a dokid mondott, az hülyeség) vagy valami cseppet, ami bolhák ellen védi!


És természetesen az egész életterét bolhátlanítani kell. A fekhelyét, pokrócait tedd ki valahová néhány napra, hogy kimenjenek belőle. A lakást porszívózd körbe nagyon alaposan, sarkokat, bútorokat, pokrócokat. Aztán azt is csinálhatod, hogy egy permetezős flakonba is feloldasz egy ampulla neostomosant, és mindent átpermetezel a porszívózás után.

2011. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Innen egész olcsón lehet rendelni Kiltix nyakörvet, és van náluk Neostomosan is:

[link]

[link]

2011. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 lockstock válasza:
59%

Ennyi marha állatorvost.... FRONTLINE!!!!

A bolhaírtó nyakörv meg a mindenféle fujós vacak nem más mint egy nagy f*szság! A kutya bőre sokkal érzékenyebb az emberénél. Allergiásak a vegyszerekre. A kutyát nem szabad fürdetni! Van sima frontline is frontline combo id, illetve olcsóbb verzió, ami ugyanolyan jó. A frontline-nak tavaly 3000 volt darabja az olcsóbb verziónak 1400. Az olcsóbb verzió nálunk közel fél év védettséget nyújt. A kutya hátára kell nyomni, úgy hogy végighúzod a gerince mentén a feje búbjától a farka tövéig. Ha picit hosszabb szőrű a kutyus, akkor célszerű visszafele csinálni (a farkától kezdeni), mert így a szőr alá fog kerülni, így nem is tudja úgy esetlegesen lenyalni magáról. 2-3 órán belül elpusztulnak a bolhák és kb fél évig nem is lesz bolhás. A bőrét nem szárítja, emiatt sem fog vakarózni. Ha nem akarsz kib*szni a kutyussal, akkor hallgass rám!


A Neostomosan az egy idegméreg. Légyírtónak illetve krumplibogárra tökéletes, állatot nem célszerű lefújni vele, hiába arra készült.

2011. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"kedves" utolsó.

nálunk pl nem jön be a frontline. kullancs és bolha is volt a kutyában ettől függetlenül. nem kell ilyenekt hiresztelni, hogy mert neked bejött akkor istencsászár.

2011. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is rengeteg kullancsot összeszedett a Frontline mellett:(

Idén egész más miatt elkezdtük Strongholddal kezelni (bőrférgessége lett egy szúnyogcsípéstől) és a kutyámban 1 kullancs sem volt ebben az évben, pedig előtte mindent kipróbáltam, és így is minden héten ment bele kullancs.

Pedig a Stronghold elvileg nem is igazán véd kullancs ellen. De a doki azt mondta, hogy ne rágódjunk mi miatt van ez, ha bevált, akkor maradjunk ennél.

Mellesleg ez bolha ellen is jó, viszont vényköteles.

2011. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!