Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon bolhás a kutyám,...

Nagyon bolhás a kutyám, milyen el szerrel lehetne tartósan kiirtani őket?

Figyelt kérdés
Törpe schnauzerem van, és nagyon bolhás. Nagyon sok szert kipróbáltam, ki is irtják, de folyton visszajönnek. Kiltix nyakörvet ajánlották, de az állatorvosom azt mondta nem szabad mert a kutya szemét tönkre teszi. Valamilyen tuti módszer és tartós kellene. Előre is köszönöm.
2011. szept. 20. 00:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
12:55-ös, elárulom, hogy a Frontline-t és az összes többi spot-ont is a kutya bőrére kell kenni! A te módszereddel max a szőre lesz olyan, a hatékonysága meg nulla. Ráadásul ugyan olyan méreg van a spot-onban is, mint az összes többi élősködő elleni szerben. Felszívódik a kutya bőrén keresztül majd a hatóanyag egy része kiválasztódik a teljes bőrfelületen és megöli az élősködőket. Közben a kutya mája meg küzd a méreganyagok vérből történő kiválasztásával. Ettől függetlenül, valahogy védekezni kell, mert egy babesia rövid távon ártalmasabb, mint ezek a vegyszerek... Nekem mondjuk a spot-on nem jött be (2 félét próbáltam), a nyakörv viszont igen.
2011. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
a stronghold nem vényköteles. tegnap vettem az állapatikában anélkül, állatorvos javasolta, megvettem.
2011. szept. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más válik be.Mi frontlinevel kezdtük,amíg ezt használtuk nem volt se bolha se kullancs.Ahogy áttértünk a nyakörvre hemzsegtek a kutyámban a bolhák.Azóta eszemben sincs nyakörvet használni!(A nyakát pedig tényleg felsérti)
2017. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!